Wikia


Belgievlag

Belgie is een land in Europa, het ligt onder Nederland. Het is het land van Jan Vertonghen, van Toby Alderweireld en van de voormalige satellietclub Germinal Beerschot.

Spelers geschiedenisEdit

Jantoby

Jantje Vertonghen en Toby Alderweireld, seizoen 2010/11

20e eeuw: Walter Meeuws - De eerste Belg die in het shirt van Ajax speelde was Walter Meeuws. Meeuws kwam in 1984 naar Ajax toe, maar was door een schorsing pas speelgerechtigd vanaf 3 januari 1985. [1] De centrale verdediger won dat seizoen met Ajax het landskampioenschap, maar vertrok na één seizoen weer terug naar België.

2000s: Germinal Beerschot samenwerking - In 1999 ging Ajax een samenwerkingsverband met het Belgische Germinal Beerschot aan. Ajax richtte zich voornamelijk op de begeleiding en verder ontwikkeling van de jeugdopleiding van de club. Zo kwam Jelle Van Damme in 2001 bij Ajax spelen, maar wist niet te overtuigen en vertrok in 2004. Tussen 1999 en 2004 nam Ajax ook de jeugdspelers Thomas Vermaelen, Bram Verbist, Tom De Mul, Gideon de Graaf, Jan Vertonghen en Toby Alderweireld over van Germinal Beerschot. Behalve Verbist en De Graaf wisten deze spelers allemaal hun debuut in Ajax 1 te maken. Vermaelen brak het eerst door in Ajax 1 en vertrok in 2009 voor 12 miljoen euro naar Arsenal FC. Jantje Vertonghen groeide uit tot publiekslieveling en aanvoerder, speelde de meeste wedstrijden in Ajax 1 (220) en was samen met Toby Alderweireld onderdeel van het elftal dat onder leiding van Frank de Boer het 30e landskampioenschap behaalde. Vertonghen vertrok voor 12 miljoen euro naar Tottenham Hotspur FC. Toby Alderweireld volgde een jaar later; hij vertrok in 2013 voor 7 miljoen euro naar Atletico Madrid.

Daarnaast speelden Tom Soetaers en Laurent Delorge een aantal wedstrijden voor Ajax, maar wisten niet door te breken. De spits Wesley Sonck speelde van 2003 tot 2005 voor Ajax. Sonck was geen vaste basisspeler, maar had zeker inbreng bij het team. Hij vertrok na eigen zeggen te vroeg bij Ajax.

2010s: jonge talenten - In 2011 maakte de 17-jarige Belg Mats Rits de overstap van Germinal Beerschot naar Jong Ajax. Dit was echter na het samenwerkingsverband. Hij wist door onder andere blessures niet zijn officiële debuut in Ajax 1 niet te maken en vertrok in 2013. In 2013 trok Ajax het 16-jarige talent Nathan Leyder aan.

StatistiekenEdit

Wedstrijden

# Speler Eredv. Beker NL SC P-O EU I EU III Totaal
W D W D W D W D W D W D W D
1.Belgievlag Jan Vertonghen15422213002017125122028
2.Belgievlag Toby Alderweireld128716142 19219318615
3.Belgievlag Thomas Vermaelen98811120801519014310
4.Belgievlag Tom De Mul3653010 1070525
5.Belgievlag Wesley Sonck34101010 155004715
6.Belgievlag Jelle Van Damme
7.Belgievlag Tom Soetaers1740010 300021 4
8.Belgievlag Walter Meeuws
9.Belgievlag Laurent Delorge41000000101061
10.Belgievlag Nathan Leyder000000 0000 00
  • Laats bijgewerkt na: het vertrek van Alderweireld in september 2013

Scouting in BelgiëEdit

1rightarrow Zie voor meer informatie: Scouting in België

België is één van de landen waar Ajax intensief scout. Als het talent niet in Nederland wordt gevonden, gaat men eerst kijken in België voordat de rest van Europa wordt onderzocht.

Scouts

GBA

Germinal Beerschot

1rightarrow Zie voor meer informatie: Germinal Beerschot

KFC Germinal Beerschot Antwerpen is een Belgische voetbalclub uit Antwerpen. Na het ontstaan door de fusie van de club in 1999 ging Ajax gelijk een samenwerkingsverband met Germinal Beerschot aan. Ajax richtte zich voornamelijk op de begeleiding en verder ontwikkeling van de jeugdopleiding van de club. Ook nam Ajax een belang van 30% in, wat in 2000 opgeschroefd werd tot 51%, en in 2001 zelfs tot 72,5%. De aandelen werden in 2003 verkocht en de samenwerking liep ten einde.

Spelers die Ajax overnam van Germinal Beerschot zijn onder andere Thomas Vermaelen, Jan Vertonghen, Tom De Mul en Toby Alderweireld.

Talenten uit België

WedstrijdenEdit

Ajax tegen Belgische clubs
Seizoen Competitie R Club T U
1952Vriendschappelijk Belgievlag Standard Luik ??
1973Vriendschappelijk Belgievlag RSC Anderlecht2-2
1974/75UEFA Cup2RBelgievlag Antwerp FC1-02-1
1976/77Amsterdam 701 TournamentFBelgievlag RSC Anderlecht1-3
1978/79Amsterdam 703 TournamentFBelgievlag RSC Anderlecht2-2*
1987/88Europacup IIFBelgievlag KV Mechelen 1-0
1991/92UEFA Cup1/4Belgievlag AA Gent3-00-0
1994/95Vriendschappelijk Belgievlag RSC Anderlecht2-3
1995/96Vriendschappelijk Belgievlag RSC Anderlecht 2-2
1999/00Vriendschappelijk Belgievlag RSC Anderlecht 3-0
2000/01Vriendschappelijk Belgievlag Standard Luik 0-4
UEFA Cup1RBelgievlag AA Gent3-00-6
2003/04Champions LeagueGroepBelgievlag Club Brugge2-02-1
2006/07UEFA CupGroepBelgievlag SV Zulte Waregem 0-3
2009/10Europa LeagueGroepBelgievlag RSC Anderlecht1-31-1
2010/11Europa League2RBelgievlag RSC Anderlecht2-00-3
  • (*) Ajax won in de finale met strafschoppen

Tabel

Club x W G V DV DT DS
Belgievlag AA Gent4310120+12
Belgievlag RSC Anderlecht102441619-3
Belgievlag Antwerp FC210122+0
Belgievlag Club Brugge210132+1
Belgievlag KV Mechelen100101-1
Belgievlag Standard Luik210040+4
Belgievlag SV Zulte Waregem110030+3
Totaal229574024+16

FootnotesEdit

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Around Wikia's network

Random Wiki