Wikia


De generatie 1992/93 is een succesvolle generatie jeugdspelers, waaruit veel talenten doorbraken in Ajax 1. De generatie won onder andere de AEGON Future Cup en wist in 2012 de finale van het Europese jeugdtoernooi NextGen series te bereiken. Uit de lichting komen onder andere de huidige Ajax 1 speler Davy Klaassen, Joël Veltman, Mitchell Dijks en Viktor Fischer.

GeschiedenisEdit

Rond 2010 kwamen de meeste spelers in de B1 te spelen. Dat jaar organiseerde Ajax voor het eerst het internationale toernooi de Future Cup. De overige deelnemers waren RSC Anderlecht, Bayern München, FC Barcelona, AC Milan, Liverpool FC, FC Dallas en de Chinese selectie onder de 17 jaar. De B1 met Klaassen en Ousime Bouy als uitblinkers waren...

In 2009 kwam Mitchell Dijks over van FC Volendam, waarna hij aansloot bij de lichting. De serie De A1: helden van de Toekomst werd in het seizoen 2010/11 opgenomen. Het team bestond nog steeds uit de vaste kern Ligeon, Veltman, Denswil, De Sa, Koppers, Klaassen, Sporkslede en Dijks en werd aangevuld met de tweedejaars A-junioren Jody Lukoki en het Deense talent Nicolai Boilesen.

In het nieuwe seizoen 2011/12 speelde de Ajax A1 voor het eerst in het in 2011 opgerichte NextGen series, een internationale voetbalcompetitie van de UEFA voor spelers onder de 19 jaar.

SpelersEdit

Instroom jaar

# Speler Eredv. Beker NL SC EU I EU III Totaal
W D W D W D W D W D W D
1.Vlag van Nederland Davy Klaassen62178020112719020
2.Vlag van Nederland Joël Veltman57680108040786
3.Vlag van Denemarken Nicolai Boilesen52140309050731
4.Vlag van Denemarken Viktor Fischer5116862080307222
5.Vlag van Nederland Stefano Denswil22181008110393
6.Vlag van Congo Brazzaville Jody Lukoki24560004010355
7.Vlag van Nederland Ruben Ligeon12080100000210
8.Vlag van Nederland Lesly de Sa13141002010202
9.Vlag van Nederland Dico Koppers8000100020110
10.Vlag van Nederland Mitchell Dijks602010000090
11.Vlag van Nederland Fabian Sporkslede201000100040
12.Vlag van Nederland Mickey van der Hart001000000010

TrainersEdit

Overige spelersEdit

  • Ousime Bouy
  • Terell Ondaan

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Around Wikia's network

Random Wiki