Wikia


Seizoen 2011/12
Tijdperk(en) Tijdperk De Boer
Jaren 2010
Trainer(s) Frank de Boer


Het seizoen 2011/12 was een verschrikkelijk jaar met een fantastisch einde. Hooligan Wesley, Johan Cruijff en de overwinning in Manchester waren kernpunten. Midden in de Fluwelen Revolutie, waar de directeuren vechtend door de ArenA gingen, moest Frank de Boer zijn selectie naar het landskampioen loodsen. Met nieuwe krachten als Theo Janssen, Kolbeinn Sigþórsson en Derk Boerrigter moest hij het doen, was het niet dat dit seizoen ook gekenmerkt werd door de vele blessures. Frank moest gedwongen beroep doen op jeugdspelers en tweede keuzes. De verdachte uitschakeling in de UEFA Champions League was een enorme domper. Op een gegeven moment stond de ploeg van De Boer dertien punten achter op de koploper van de Eredivisie. Begin 2012 werd het rustiger rond de bestuurscrisis en het team van de Boer begon ook weer te lopen, waardoor titel prolongatie toch nog een feit werd.

CompetitiesEdit

Team Competitie
Nationaal Beker Europees Overige
Ajax 1EredivisieKNVB BekerChampions League/
Europa League
Johan Cruijff Schaal
Ajax Zaterdag 11e Klasse A --
Ajax Zaterdag 2Reserve Hoofdklasse---
Ajax Zaterdag 3Reserve 1e Klasse---
Jong AjaxBeloften EredivisieBeloften KNVB Beker--
Ajax A1A-junioren Eredivisie-NextGen seriesGestion Copa Amsterdam
Ajax B1B-junioren Eredivisie--Aegon Future Cup

Vriendschappelijke wedstrijdenEdit

Vriendschappelijke wedstrijden
Datum Land Club T U
02-07-2011Nederlands vlagVV Buitenpost 0-4
06-07-2011Nederlands vlagAZSV Aalten 0-11
09-07-2011Nederlands vlagFC Emmen 0-1
13-07-2011West Duitsland SSV Jahn Regensburg 0-0
16-07-2011West Duitsland FC Nürnberg 2-0
20-07-2011Denemarken vlag Brøndby IF 0-3
24-07-2011Argentinië vlag CA Independiente5-1
09-08-2011Nederlands vlagAlmere City FC 0-1
07-10-2011Nederlands vlagFC Volendam3-1
11-11-2011Nederlands vlagGo Ahead Eagles3-1
06-01-2011Nederlands vlagAlmere City FC1-0
14-01-2011Brazilië vlag SE Palmeiras 1-0

VoorbereidingEdit

Voordat het seizoen begon contracteerde Ajax al een aantal spelers. Theo Janssen kwam tot verbazing van vele over van FC Twente, waarvan Ajax het seizoen daarvoor in de finale het landskampioenschap won. Derk Boerrigter kwam over van RKC Waalwijk en Thulani Serero van het broertje Ajax Cape Town. Ook werden jeugdspelers Viktor Fischer en Mats Rits gecontracteerd.

Ajax begon met de voorbereiding op het nieuwe seizoen op dinsdag 28 juni. Jong Ajax-spelers Mats Rits, Rodney Sneijder, Geoffrey Castillion, Dico Koppers, Ricardo van Rhijn en Jody Lukoki zullen de eerste twee weken van de voorbereiding ook met de eerste selectie trainen. Clayton Daniels, verdediger van Ajax Cape Town, zal zijn tweede stage bij Ajax afwerken tijdens de voorbereiding. Ajax speelde op 2 juli zijn eerste oefenwedstrijd tegen vv Buitenpost en won deze met 0-4.

Het trainingskamp ging verder in De Lutte, waar ze op maandag 4 juli aankwamen. Thulani Serero, Toby Alderweireld, Jan Vertonghen en Eyong Enoh sloten ook aan bij de groep. Ook werd bekend dat Kolbeinn Sigþórsson bij Ajax kwam spelen. Op 6 juli werd er een oefenwedstrijd tegen AZSV gespeeld. Frank de Boer beloofde het team dat als ze meer dan 10 keer zouden scoren ze een stapavondje mochten houden. Het team wist met 0-11 te winnen, waardoor er in de avond uitgegaan werd.

Na één dag rust vertrok de ploeg naar Duitsland, waar het oefenwedstrijden speelde tegen SSV Jahn Regensburg en FC Nürnberg. Tegen Regensburg speelde de ploeg doelpuntloos gelijk, waarna er met 2-0 werd verloren van FC Nürnberg.

19 juli vertrok Ajax naar Denemarken, waar het de dag erna tegen Brøndby IF speelde. Voor het eerste stelde Frank de Boer zijn basiselftal op. Ajax won daardoor ook overtuigend, en met goed voetbal, met 3-0 van Brøndby IF. Kolbeinn Sigthórsson en Thulani Serero maakten hun eerste officieuze doelpunten voor Ajax (de derde kwam van Lorenzo Ebecilio).

Ajax Independiente 2011

In de voorbereiding van het Seizoen 2011/12 kwam het idee om twee historische wedstrijden te spelen in het Olympisch Stadion. Het moesten vriendschappelijke wedstrijden worden tegen CA Independiente en Grêmio. [1] Doordat het bij de huldiging van het kampioenschap 2010/11 niet goed gegaan was, vond de gemeente Amsterdam het geen goed idee om deze wedstrijden midden in de stad te organiseren. De wedstrijd tegen Grêmio werd afgelast, en de wedstrijd tegen Idependiente werd in de Amsterdam ArenA gespeeld. [2] [3] Ajax won door doelpunten van Christian Eriksen, Aras Özbiliz (een hattrick binnen 7 minuten!) en Lorenzo Ebecilio met 5-1 van de Argentijnen.

De laatste oefenwedstrijd was tegen Almere City FC. Frank de Boer besloot om de basisspelers rust te gunnen die in actie waren gekomen in de Johan Cruijff Schaal 2011. Frank de Boer selecteerde daarom spelers uit de A1 en van Jong Ajax. Ook een aantal eerste elftal spelers gingen mee naar Almere, zoals Vurnon Anita, die voor het enige doelpunt tekende.

WinterstopEdit

Tijdens de winterstop speelde Ajax eerst een vriendschappelijke wedstrijd tegen Almere City FC, die met 1-0 werd gewonnen door een doelpunt van Dmitry Bulykin, voordat ze naar Brazilië vertrokken. Ajax verbleef daar twee weken en speelde een vriendschappelijke wedstrijd op 14 januari 2012 tegen SE Palmeiras. De trainer van SE Palmeiras was toen Luiz Felipe Scolari, die in 1995 de trainer was van het Grêmio dat het opnam tegen Ajax in de Toyota Cup uit 1995. Frank de Boer (hoofdtrainer) en Danny Blind (Technisch Directeur ad interim), die tevens toen de winnende penalty maakte, speelde beide in het team van Ajax uit 1995 en kwamen dus voor de tweede keer tegenover de coach Luiz Felipe Scolari te staan. [4] De wedstrijd werd echter in de allerlaatste minuten, in blessuretijd, verloren.

Johan Cruijff Schaal 2011Edit

1rightarrow Zie voor meer informatie: Johan Cruijff Schaal 2011
Johan Cruijff Schaal 2011

Teleurstelling bij de Ajacieden

Datum Land Club S
30-07-2011Nederlands vlagFC Twente1-2

Doordat Ajax in het Seizoen 2010/11 Landskampioen was geworden, speelde het in de voorbereiding van het nieuwe seizoen om de Johan Cruijff Schaal tegen Bekerwinnaar FC Twente. De Johan Cruijff Schaal 2011 werd gespeeld op 30 juli 2011. Scheidsrechter bij deze wedstrijd was Pol van Boekel.

Theo Janssen, die in de zomer over was gekomen van FC Twente, speelde zijn eerste officiële wedstrijd voor Ajax, en dat tegen zijn oude club. De Tukkers kwamen in de 21e minuut op voorsprong doordat spits Janko een penalty benutte, die Theo Janssen veroorzaakte. Door een prachtig afstandsschot van Toby Alderweireld in de tweede helft kwam Ajax weer gelijk. Doordat FC Twente speler Steven Berghuis een rode kaart kreeg, leek Ajax de wedstrijd naar zich toe te trekken. De kansen die Ajax kreeg werden echter niet benut, waardoor Bryan Ruiz door individuele klassen FC Twente naar 1-2 kon schieten in de 68e minuut. Ajax verloor onterecht voor de tweede keer op rij de Johan Cruijff Schaal van FC Twente.

UEFA Champions League 2011/12Edit

1rightarrow Zie voor meer informatie: UEFA Champions League 2011/12
Ronde Land Club T U
GroepFrankrijk Olympique Lyonnais0-00-0
GroepSpanje vlag Real Madrid CF0-33-0
GroepKroatië Dinamo Zagreb4-00-2

Eredivisie 2011/12Edit

Ajax in de Eredivisie 2010/11
R Datum Land Wedstrijd S
1.07-08-2011Nederlands vlagDe Graafschap - Ajax1-4
2.14-08-2011Nederlands vlagAjax - sc Heerenveen5-1
3.21-08-2011Nederlands vlagVVV-Venlo - Ajax2-2
4.26-08-2011Nederlands vlagAjax - Vitesse4-1
5.10-09-2011Nederlands vlagHeracles Almelo - Ajax2-3
6.18-09-2011Nederlands vlagPSV - Ajax2-2
7.24-09-2011Nederlands vlagAjax - FC Twente1-1
8.02-10-2011Nederlands vlagFC Groningen - Ajax1-0
9.15-10-2011Nederlands vlagAjax - AZ2-2
10.23-10-2011Nederlands vlagAjax - Feyenoord1-1
11.29-10-2011Nederlands vlagRoda JC - Ajax0-4
12.06-11-2011Nederlands vlagFC Utrecht - Ajax6-4
13.19-11-2011Nederlands vlagAjax - NAC Breda2-2
14.27-11-2011Nederlands vlagN.E.C. - Ajax0-3
15.03-12-2011Nederlands vlagAjax - SBV Excelsior4-1
16.11-12-2011Nederlands vlagRKC Waalwijk - Ajax0-1
17.18-12-2011Nederlands vlagAjax - ADO Den Haag4-0
18.22-01-2012Nederlands vlagAZ - Ajax1-1
19.29-01-2012Nederlands vlagFeyenoord - Ajax4-2
20.05-02-2012Nederlands vlagAjax - FC Utrecht0-2
21.11-02-2012Nederlands vlagNAC Breda - Ajax0-2
22.19-02-2012Nederlands vlagAjax - N.E.C.4-1
23.26-02-2012Nederlands vlagSBV Excelsior - Ajax1-4
24.04-03-2012Nederlands vlagAjax - Roda JC4-1
25.11-03-2012Nederlands vlagAjax - RKC Waalwijk3-0
26.18-03-2012Nederlands vlagADO Den Haag - Ajax0-2
27.25-03-2012Nederlands vlagAjax - PSV2-0
28.01-04-2012Nederlands vlagAjax - Heracles Almelo6-0
29.10-04-2012Nederlands vlagsc Heerenveen - Ajax0-5
30.15-04-2012Nederlands vlagAjax - De Graafschap3-1
31.22-04-2012Nederlands vlagAjax - FC Groningen2-0
32.29-04-2012Nederlands vlagFC Twente - Ajax1-2
33.02-05-2012Nederlands vlagAjax - VVV-Venlo2-0
34.06-05-2010Nederlands vlagVitesse - Ajax1-3

Wedstrijd per SpelerEdit

Speler Eredivisie Beker JCschaal Champ L. Europa L. Totaal
W D W D W D W D W D W D
Aissati16210000010182
Alderweireld29130115021403
Anita33220106020442
Bulykin199310030102610
Cillessen403000000070
Blind21010102010260
Boerrigter177121041002310
Boilesen400010101070
Ebecilio22600105000286
Enoh22020005000290
Eriksen33720106120448
Janssen29820106000388
S. de Jong2913331041203917
Klaassen410000201071
Koppers8000000020100
Ligeon301000000040
Lodeiro13210004110193
Lukoki6220002010112
Ooijer9220100000122
Özbiliz12120000021162
De Sa001000000010
Serero7010001010100
Sigthórsson14700102000177
Silva000000000000
Sulejmani2211101061203212
Van Rhijn14010000020170
Van der Wiel19210106100273
Verhoeven000000000000
Vermeer33000106020420
Vertonghen318320060204210
  • Laats bijgewerkt na: Vitesse - Ajax 6 mei 2012

DoelpuntenEdit

EredivisieEdit

# Speler D
1.Siem de Jong13
2.Miralem Sulejmani11
3.Dmitry Bulykin9
Theo Janssen8
Jan Vertonghen8
6.Christian Eriksen7
Derk Boerrigter7
Kolbeinn Sigthórsson7
9.Lorenzo Ebecilio6
10.Nicolás Lodeiro2
Jody Lukoki2
Vurnon Anita2
Ismaïl Aissati2
Gregory van der Wiel2
André Ooijer2
16.Toby Alderweireld1
Davy Klaassen1
Aras Özbiliz1
Totaal91

KNVB BekerEdit

# Speler D
1.Siem de Jong3
2.Derk Boerrigter2
Jan Vertonghen2
4.Dmitry Bulykin1
Lesley de Sa1
Totaal9

Johan Cruijff SchaalEdit

# Speler D
1.Toby Alderweireld1
Totaal1

UEFA Champions LeagueEdit

# Speler D
1.Derk Boerrigter1
Christian Eriksen1
Gregory van der Wiel1
Miralem Sulejmani1
Siem de Jong1
Nicolás Lodeiro1
Totaal6

UEFA Europa LeagueEdit

# Speler D
1.Aras Özbiliz1
Toby Alderweireld1
Totaal2

TotaalEdit

# Speler Ere Bkr JCS ChL EuL T
1.Siem de Jong13301017
2.Miralem Sulejmani11001012
3.Derk Boerrigter7201010
Dmitry Bulykin9100010
Jan Vertonghen8200010
6.Christian Eriksen700108
Theo Janssen700008
8.Kolbeinn Sigthórsson700007
9.Lorenzo Ebecilio600006
10.Nicolás Lodeiro200103
Toby Alderweireld101013
Gregory van der Wiel100103
13.Aras Özbiliz100012
Jody Lukoki200002
Vurnon Anita200002
Ismaïl Aissati200002
André Ooijer200002
18.Lesley de Sa010001
Davy Klaassen100001
Totaal919162109
  • Laats bijgewerkt na: Vitesse - Ajax 6 mei 2012

Prijzen, awards & recordsEdit

Resultaten

Johan Cruijff
Schaal
KNVB Beker Eredivisie Champions
League
Europa
League
Runner-up1/8e finaleKampioenGroepsfase 2e ronde

Persoonlijk

Records

Jeugdopleiding

Amateurs

AFC Ajax

Bestuur & DirectieEdit

Functie Naam
Bestuursraad
VoorzitterHennie Henrichs
BestuursraadlidTonnie Bruins Slot
BestuursraadlidJan Buskermolen
BestuursraadlidDick Schoenaker
BestuursraadlidCees Vervoorn
BestuursraadlidMaarten Oldenhof
BestuursraadlidRonald Pieloor
Directie
Financieel DirecteurJeroen Slop
Algemeen Directeur
Commercieel DirecteurHenri van der Aat
Raad van Commissarissen
Voorzitter
Commissaris
Commissaris
Commissaris
Commissaris
Hoofd Functies
Hoofd JeugdopleidingWim Jonk
Hoofd ScoutingHans van der Zee
Hoofd Sportwetenschappelijke StafEdwin Goedhart
Hoofd Medische StafEdwin Goedhart
HoofdcoachFrank de Boer

Selectie 2011/12Edit

# Naam Land Positie Contract
tot
1. Kenneth Vermeer Nederlands vlag Doelman 2015
2. Gregory van der Wiel Nederlands vlag Verdediger 2013
3. Toby Alderweireld Belgievlag Verdediger 2014
4. Jan Vertonghen Belgievlag Verdediger 2013
5. Vurnon Anita Nederlands vlag Verdediger 2014
6. Eyong Enoh Kameroen vlag Middenvelder 2015
7. Miralem Sulejmani Servië vlag Aanvaller 2013
8. Christian Eriksen Denemarken vlag Middenvelder 2014
9. Kolbeinn Sigthórsson IjslandvlagAanvaller 2015
10. Siem de Jong Nederlands vlag Middenvelder 2015
11. Lorenzo EbecilioNederlands vlag Aanvaller 2014
13. André Ooijer Nederlands vlag Verdediger 2012
15. Nicolai Boilesen Denemarken vlag Verdediger 2013
16. Theo JanssenNederlands vlag Middenvelder 2013
17. Daley Blind Nederlands vlag Verdediger 2013
18. Nicolás Lodeiro Uruguay vlag Middenvelder 2012
19. Dmitry BulykinRusland vlag Aanvaller2012
20. Bruno Silva Uruguay vlag Verdediger 2012
21. Derk BoerrigterNederlands vlag Aanvaller 2014
22. Jasper CillessenNederlands vlagKeeper2016
23. Aras Özbiliz TurkijeAanvaller 2014
25. Thulani SereroZuid Afrika vlag Aanvaller 2015
28.Ismaïl AissatiMarokko vlagAanvaller 2012
29. Mats Rits BelgievlagMiddenvelder2013
30. Jeroen Verhoeven Nederlands vlag Doelman 2012
Jeugdspelers in Selectie
31. Ruben LigeonNederlands vlagVerdediger2016
34. Ricardo van RhijnNederlands vlagVerdediger2012
37. Jody Lukoki Congo-Brazzaville vlagAanvaller 2015
39.Davy KlaassenNederlands vlagAanvaller2016
41. Lesley de SaNederlands vlagAanvaller2016
42. Dico KoppersNederlands vlagVerdediger2013

Technische Staf 2011/12Edit

Functie Naam
HoofdcoachFrank de Boer
Assistent-trainerDennis Bergkamp
Assistent-trainerHennie Spijkerman
KeeperstrainerCarlo l'Ami
Conditie / HersteltrainerRené Wormhoudt
TeammanagerDavid Endt
SpelersbegeleiderHerman Pinkster

Individueel TrainerEdit

Naam Training
Ronald de BoerVerdediging/Middenveld
John BosmanAanval
Wim JonkPass/Aanval
Marc OvermarsVleugelspelers
Bryan RoyAlgemeen
Jaap StamVerdediging

Medische StafEdit

Functie Naam
Hoofd Medische StafEdwin Goedhart
ClubartsEdwin Goedhart
ClubartsPiet Bon
ClubartsNiels Wijne
FysiotherapeutPim van Dord
FysiotherapeutFrank van Deursen
FysiotherapeutJos Kortekaas
Sportmasseur / PedicureRob Koster

Staf JeugdopleidingEdit

T Jeugdtrainer Assistent Elftalleider
JAGery VinkJohn BosmanDick Schoenaker
A1Fred GrimRonald de BoerRob Kalse
A2Dean Gorré Herman Arendse
Wim Jonk
Said Ouaali
B1Orlando Trustfull Frits Andriese
B2Yannis Anastasiou Ruud Haarms
C1Michel Kreek Martin Wiggemansen
C2Frank Peereboom John Busink
D1Casimir Westerveld Henk van Teunenbroek
D2Dave Vos Rob Stol
E1Peter van der Hengst Ed Oudhuizen
E2Joost van Dam Tinus van Teunenbroek
E3Alex Geernaert Hans Erik Muller
F1Dennis de Haan Joop Leeuwendaal

ContractenEdit

Zomer transfersEdit

Transferperiode zomer (1 juli 2011 tot en met 1 september 2011)

  • Vertrokken
Speler Naar Prijs
Verkocht
Maarten StekelenburgAS Roma€ 6,325 milj.
Demy de ZeeuwSpartak Moskou€ 6,0 milj.
Sergio PadtAA Gent?
Jan-Arie van der HeijdenSBV Vitesse€ 0,3 milj.
Transfervrij
Mitchell DonaldRoda JC-
Evander SnoRKC Waalwijk-
Rob WielaertRoda JC-
Hyun Jun SukFC Groningen
Thimothée AtoubaNNB-
Ronald GraaflandFeyenoord-
OleguerNNB-
Rasmus LindgrenRed Bull Salzburg-
Marvin ZeegelaarRCD Espanyol-
Verhuurd
Florian JozefzoonNAC Bredatot 30 juni 2012
Roly BonevaciaNAC Bredatot 30 juni 2012
Marco Bizotsc Cambuurtot 30 juni 2013
Dario CvitanichBoca Juniorstot 30 juni 2012
Geoffrey CastillionRKC Waalwijktot 30 juni 2012
  • Aangetrokken
Speler Tot Van Prijs
Gekocht
Thulani Serero30 juni 2015Ajax Cape Town€ 2,5 milj.
Derk Boerrigter30 juni 2014RKC Waalwijk€ 0,6 milj.
Theo Janssen30 juni 2013FC Twente€ 3,2 milj.
Kolbeinn Sigthórsson30 juni 2015AZ€ 4,0 milj.
Jasper Cillessen30 juni 2016NEC€ 3,2 milj.
Transfervrij
Mats Rits30 juni 2013Germinal Beerschot-
Dmitry Bulykin30 juni 2012RSC Anderlecht-
Terug van verhuurperiode
Ismael Aissati30 juni 2013Vitesse-
Jeugdspelers
Viktor Fischer30 juni 2014FC Midtjylland€ 1,3 milj.
Branco van den Boomen30 juni 2014Willem ll?
Nick de Bondt30 juni 2014Vitesse?

Winter transfersEdit

Speler Naar Prijs
Verkocht
Tom BoereAA Gent?
Ousim BouyJuventus FC?

BalansEdit

Aantal Prijs
Gekocht6 spelers€ 14.8 miljoen
Verkocht3 spelers€ 12.625 miljoen
Balans-€ 2.175 miljoen

ContractenEdit

Contract-verlenging

Contract

  • Sven Nieuwpoort: 2014
  • Peter Leeuwenburgh: 2015
  • Mickey van der Hart: 2015
  • Djavan Anderson: 2015
  • Elton-Ofoi Acolatse: 2015
  • Mike Busse: 2013
  • Xandro Schenk: 2014
  • Tom Noordhoff: 2015
  • Boban Lazic: 2015
  • Abdelmalek El Hasnaoui: 2014
  • Queensy Menig: 2015
  • Sinan Keskin: 2015
  • Danzell Gravenberch: 2015

FootnotesEdit

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Around Wikia's network

Random Wiki