Wikia

AFC Ajax wiki

Seizoen 2012/13

1.174pages on
this wiki
Add New Page
Comments0 Share
Voorafgegaan door
seizoen 2011/12
Tijdperk de Boer
2012-13
Opgevolgd door
seizoen 2013/14

CompetitiesEdit

Team Competitie
Nationaal Beker Europees Overige
Ajax 1EredivisieKNVB BekerChampions League /
Europa League
Johan Cruijff Schaal
Ajax VrouwenEredisivie vrouwen /
BeNe League
Ajax Zaterdag 1Hoofdklasse A --
Ajax Zaterdag 2Reserve Hoofdklasse---
Ajax Zaterdag 3Reserve 1e Klasse---
Jong AjaxBeloften EredivisieBeloften KNVB Beker-Beloften Supercup
Ajax A1A-junioren Eredivisie-NextGen seriesGestion Copa Amsterdam
Ajax B1B-junioren Eredivisie--Aegon Future Cup

Wedstrijden per spelerEdit

Speler Eredivisie Beker JCschaal Champ L. Europa L. Totaal
W D W D W D W D W D W D
Vlag van België Alderweireld33230116021454
Vlag van Denemarken Andersen100000000010
Vlag van Curaçao Anita100010000020
Vlag van Nederland Cillessen5050000010110
Vlag van Spanje Cuenca300000002050
Vlag van Nederland Babel16421004000225
Vlag van Nederland Blind34230106020462
Vlag van Nederland Boerrigter30550006120436
Vlag van Frankrijk Boccara100000000010
Vlag van Denemarken Boilesen000000000000
Vlag van Nederland Denswil401100000051
Vlag van Nederland Dijks602010000090
Vlag van Kameroen Enoh302000400090
Vlag van Denemarken Eriksen3310420061204513
Vlag van Denemarken Fischer2310421030203312
Vlag van Nederland Hoesen18541003100257
Vlag van Nederland Janssen210010000031
Vlag van Nederland S. de Jong3412411063204716
Vlag van Nederland Klaassen200010000030
Vlag van Nederland Koppers000010000010
Vlag van Nederland Ligeon101000000020
Vlag van Congo Brazzaville Lukoki16340002000223
Vlag van Finland Moisander29440006220416
Vlag van Turkije Özbiliz000010000010
Vlag van Denemarken Poulsen25040006020370
Vlag van Nederland De Sa100000000010
Vlag van Zweden Sana13411005000195
Vlag van Denemarken Schöne32641105020447
Vlag van Zuid-Afrika Serero9310000010113
Vlag van IJsland Sigthórsson15722100020209
Vlag van Nederland Sporkslede201000100040
Vlag van Servië Sulejmani502000100080
Vlag van Nederland Van Rhijn31040106021441
Vlag van Nederland Van der Wiel310000000031
Vlag van Nederland Veltman7030000000100
Vlag van Nederland Vermeer30000106020390
  • Laats bijgewerkt na: FC Groningen - Ajax 15 mei 2013

DoelpuntenEdit

EredivisieEdit

# Speler D
1.Vlag van Nederland Siem de Jong12
2.Vlag van Denemarken Christian Eriksen10
Vlag van Denemarken Viktor Fischer10
4.Vlag van IJsland Kolbeinn Sigthórsson7
5.Vlag van Denemarken Lasse Schöne6
6.Vlag van Nederland Derk Boerrigter5
Vlag van Nederland Danny Hoesen5
8.Vlag van Zweden Tobias Sana4
Vlag van Finland Niklas Moisander4
Vlag van Nederland Ryan Babel4
11.Vlag van Zuid-Afrika Thulani Serero3
Vlag van Congo Brazzaville Jody Lukoki3
13.Vlag van België Toby Alderweireld2
Vlag van Nederland Daley Blind2
15.
Vlag van Nederland Gregory van der Wiel1
Vlag van Nederland Theo Janssen1
Totaal79

KNVB BekerEdit

# Speler D
1.Vlag van Denemarken Christian Eriksen2
Vlag van Denemarken Viktor Fischer2
Vlag van IJsland Kolbeinn Sigþórsson2
3.Vlag van Zweden Tobias Sana1
Vlag van Nederland Ryan Babel1
Vlag van Nederland Stefano Denswil1
Vlag van Nederland Siem de Jong1
Vlag van Nederland Danny Hoesen1
Vlag van Denemarken Lasse Schöne1
Totaal12

Johan Cruijff SchaalEdit

# Speler D
1.Vlag van België Toby Alderweireld1
Totaal1

UEFA Champions LeagueEdit

# Speler D
1.Vlag van Nederland Siem de Jong3
2.Vlag van Finland Niklas Moisander2
3.Vlag van Denemarken Christian Eriksen1
Vlag van Nederland Danny Hoesen1
Vlag van Nederland Derk Boerrigter1
Totaal8

UEFA Europa LeagueEdit

# Speler D
1.Vlag van België Toby Alderweireld1
Vlag van Nederland Ricardo van Rhijn1

TotaalEdit

# Speler Ere Bkr JCS ChL EuL T
1.Vlag van Nederland Siem de Jong12103016
2.Vlag van Denemarken Christian Eriksen10201013
3.Vlag van Denemarken Viktor Fischer10200012
4.Vlag van IJsland Kolbeinn Sigthórsson720009
5.Vlag van Denemarken Lasse Schöne610007
Vlag van Nederland Danny Hoesen510107
7.Vlag van Finland Niklas Moisander400206
Vlag van Nederland Derk Boerrigter500106
9.Vlag van Zweden Tobias Sana410005
Vlag van Nederland Ryan Babel410005
11.Vlag van België Toby Alderweireld201014
12.Vlag van Zuid-Afrika Thulani Serero300003
Vlag van Congo Brazzaville Jody Lukoki300003
Vlag van Nederland Daley Blind200002
15.
Vlag van Nederland Gregory van der Wiel100001
Vlag van Nederland Theo Janssen100001
Vlag van Nederland Stefano Denswil010001
Vlag van Nederland Ricardo van Rhijn000011
Totaal7912182102
  • Laats bijgewerkt na: FC Groningen - Ajax 15 mei 2013

Selectie 2012/13Edit

# Naam Positie Contract
tot
1.Vlag van Nederland Kenneth Vermeer Doelman 2015
2.Vlag van Nederland Gregory van der Wiel Verdediger 2013
2.
24.
Vlag van Nederland Ricardo van RhijnVerdediger2015
3.Vlag van België Toby Alderweireld Verdediger 2014
4.Vlag van Finland Niklas MoisanderVerdediger 2015
5.Vlag van Curaçao Vurnon Anita Verdediger 2014
5.Vlag van Denemarken Christian Poulsen Middenvelder 2014
6.Vlag van Kameroen Eyong EnohMiddenvelder 2015
7.Vlag van Servië Miralem SulejmaniAanvaller 2013
8.Vlag van Denemarken Christian EriksenMiddenvelder 2014
9.Vlag van IJsland Kolbeinn SigthórssonAanvaller 2015
10.Vlag van Nederland Siem de JongMiddenvelder 2015
11.Vlag van Nederland Lorenzo EbecilioAanvaller 2014
15.Vlag van Denemarken Nicolai BoilesenVerdediger 2016
16.Vlag van Nederland Theo JanssenMiddenvelder 2013
16.Vlag van Denemarken Lukas AndersenAanvaller2015
17.Vlag van Nederland Daley BlindVerdediger 2016
18.Vlag van Nederland Davy KlaassenAanvaller2016
19.Vlag van Zweden Tobias SanaAanvaller2015
20.Vlag van Denemarken Lasse SchöneMiddenvelder 2015
21.Vlag van Nederland Derk Boerrigter Aanvaller 2014
22.Vlag van Nederland Jasper CillessenKeeper2016
23.Vlag van Turkije Aras ÖzbilizAanvaller2014
25.Vlag van Zuid-Afrika Thulani Serero Aanvaller 2015
26.Vlag van Nederland Dico KoppersVerdediger2015
27.Vlag van Congo Brazzaville Jody LukokiAanvaller 2015
29.Vlag van België Mats RitsMiddenvelder2013
30.Vlag van Nederland Mickey van der HartKeeper 2015
33.Vlag van Nederland Joël VeltmanVerdediger2015
34.Vlag van Nederland Stefano DenswilVerdediger2015
35.Vlag van Nederland Mitchell DijksVerdediger2015
49.Vlag van Nederland Ryan BabelAanvaller2013
Jeugdspelers in Selectie
31.Vlag van Nederland Ruben LigeonVerdediger2016
37.Vlag van Nederland Lesley de SaAanvaller2016
39.Vlag van Denemarken Viktor FischerAanvaller2014
40.Vlag van Nederland Fabian SporksledeMiddenvelder
43.Vlag van Frankrijk Ilan BoccaraMiddenvelder2015

Technische Staf 2012/13Edit

Functie Naam
HoofdcoachFrank de Boer
Assistent-trainerDennis Bergkamp
Assistent-trainerHennie Spijkerman
KeeperstrainerCarlo l'Ami
Conditie / HersteltrainerBjörn Rekelhof
TeammanagerDavid Endt
SpelersbegeleiderHerman Pinkster

Individueel TrainerEdit

Naam Training
Ronald de BoerMiddenveld
John BosmanAanval/Kop
Wim JonkAlgemeen
Bryan RoyAlgemeen
Richard WitschgeVleugelspelers

Medische StafEdit

Functie Naam
Manager Medische stafGavin Benjafield
ClubartsBas Peijs
ClubartsDon de Winter
FysiotherapeutPim van Dord
FysiotherapeutFrank van Deursen
FysiotherapeutRalph van der Horst
Sportmasseur / PedicureRob Koster

Prijzen, Awards & RecordsEdit

Resultaten

Johan Cruijff
Schaal
KNVB Beker Eredivisie Champions
League
Europa
League
Runner-up1/2 finaleKampioenGroepsfase2e ronde

Ajax 1

Jeugdopleiding

Amateurs

Persoonlijk

Staf JeugdopleidingEdit

T Jeugdtrainer Assistent Elftalleider
JAGery VinkJohn BosmanDick Schoenaker
A1Alfons GroenendijkKenneth PerezRob Kalse
A2Said Ouaali Herman Arendse
B1Orlando Trustfull Frits Andriese
B2Frank Peereboom Ruud Haarms
C1Peter van der Veen Martin Wiggemansen
C2Brian Tevreden John Busink
D1Casimir Westerveld Henk van Teunenbroek
D2Dave Vos Rob Stol
E1Peter van der Hengst Ed Oudhuizen
E2Joost van Dam Tinus van Teunenbroek
E3Alex Geernaert Hans Erik Muller
F1Dennis de Haan Joop Leeuwendaal

Bestuur & DirectieEdit

Functie Naam
Bestuursraad
VoorzitterHennie Henrichs
BestuursraadlidTonnie Bruins Slot
BestuursraadlidJan Buskermolen
BestuursraadlidDick Schoenaker
BestuursraadlidCees Vervoorn
BestuursraadlidMaarten Oldenhof
BestuursraadlidRonald Pieloor
Directie
Financieel DirecteurJeroen Slop
Algemeen DirecteurMichael Kinsbergen
Marketing DirecteurEdwin van der Sar
Directeur VoetbalzakenMarc Overmars
Raad van Commissarissen
VoorzitterHans Wijers
CommissarisTheo van Duivenbode
CommissarisLeo van Wijk
CommissarisDolf Collee
CommissarisErnst Ligthart
Hoofd Functies
Hoofd ScoutingHans van der Zee
HoofdcoachFrank de Boer
Hoofd talentontwikkelingRuben Jongkind
Manager HETT-clubsJoost van Dam, Heini Otto

TransfersEdit

Zomer transfersEdit

Transferperiode zomer (1 juli 2011 tot en met 1 september 2011)

  • Vertrokken
Speler Naar Prijs
miljoen
Verkocht
Vlag van België Jan VertonghenVlag van Engeland Tottenham Hotspur€ 12,00
Vlag van Nederland Rodney SneijderVlag van Nederland RKC Waalwijk??
Vlag van Marokko Mounir El HamdaouiVlag van Italië Fiorentina€ 0,85
Vlag van Nederland Marco BizotVlag van Nederland FC Groningen€ 0,125
Vlag van Argentinië Darío CvitanichVlag van Frankrijk OGC Nice€ 1,5
Vlag van Turkije Aras ÖzbilizVlag van Rusland Kuban Krasnodar€ 3,00
Vlag van Curaçao Vurnon AnitaVlag van Engeland Newcastle United FC€ 8,50
Vlag van Nederland Theo JanssenVlag van Nederland SBV Vitesse€ 0,60
Vlag van Nederland Gregory van der Wiel Vlag van Frankrijk Paris SG€ 6,00
Transfervrij
Vlag van Nederland Jeroen VerhoevenVlag van Nederland FC Utrecht-
Vlag van Rusland Dmitri BulykinVlag van Nederland FC Twente-
Vlag van Uruguay Nicolás LodeiroVlag van Brazilië Botafogo FR-
Vlag van Marokko Ismaïl AissatiVlag van Turkije Antalyaspor -
Vlag van Frans-Guyana Florian JozefzoonVlag van Nederland RKC Waalrijk-
Gestopt
Vlag van Uruguay Bruno Silva--
Vlag van Nederland André Ooijer--
Verhuurd
Vlag van Finland Henri ToivomakiVlag van Nederland Almere City FC-
Vlag van Nederland Geoffrey CastillionVlag van Nederland Heracles Almelo-
  • Aangetrokken
Speler Tot Van Prijs
miljoen
Gekocht
Vlag van Frankrijk Ilan Boccara30 juni 2015Vlag van Frankrijk Paris SG€ 0,50
Vlag van Zweden Tobias Sana30 juni 2015Vlag van Zweden IFK Göteborg€ 0,30
Vlag van Finland Niklas Moisander30 juni 2015Vlag van Nederland AZ Alkmaar€ 4,00
Vlag van Denemarken Lukas Andersen30 juni 2015Vlag van Denemarken Aalborg BK€ 1,30
Vlag van Nederland Danny Hoesen30 juni 2015Vlag van Engeland Fulham FC€ 0,35
Trasfervrij
Vlag van Denemarken Lasse Schöne30 juni 2015Vlag van Nederland N.E.C.-
Vlag van Denemarken Christian Poulsen30 juni 2014--
Vlag van Nederland Ryan Babel30 juni 2013--
Terug van verhuurperiode
Vlag van Nederland Roly Bonevacia Vlag van NederlandNAC Breda-

Winter transfersEdit

  • Vertrokken
Speler Naar Prijs
miljoen
Verkocht
Vlag van Turkije Yener AricaVlag van Turkije Kayserispor??
Vlag van België Mats RitsVlag van België KV Mechelen??
Vlag van Nederland Lorenzo EbecilioVlag van Oekraïne Metallurg Donetsk€ 0,40
Verhuurd
Vlag van Nederland Roly BonevaciaVlag van Nederland Roda JC-
Vlag van Nederland Xandro SchenkVlag van Nederland Go Ahead Eagles-
Vlag van Nederland Sven NieuwpoortVlag van Nederland Almere City FC-
Vlag van Nederland Gino van KesselVlag van Nederland Almere City FC-
Vlag van Nederland Dico KoppersVlag van Nederland ADO Den Haag-
Vlag van Kameroen Eyong EnohVlag van Engeland Fulham FC-
  • Aangetrokken
Speler Tot Van Prijs
miljoen
Gekocht
Vlag van Servië Dejan Meleg30 juni 2016Vlag van Servië FK Vojvodina€ 0,50
Gehuurd
Vlag van Spanje Isaac Cuenca30 juni 2013Vlag van Spanje FC Barcelona-
Transfervrij
Vlag van Nederland Riechedly Bazoer30 juni 2016Vlag van Nederland PSV-

JeugdopleidingEdit

  • Naar Ajax:

Greg L'Ami, Nabi Hakimzadeh, Melvin Vissers, Guido Janssen, Che Nunnely, Mink Peeters, Ezra Walian, Gino van Kessel, Robert van Koesveld

ContractenEdit

Contract Ajax 1

Contract jeugdspelers

  • Vlag van Nederland Maurits Schmitz: 2014
  • Vlag van Nederland Kenny Tete: 2015
  • Vlag van Nederland Damian van Bruggen: 2016
  • Vlag van Nederland Jordy Bruijn: 2016
  • Vlag van Nederland James Efmorfidis: 2016
  • Vlag van Nederland Damon Mirani: 2016
  • Vlag van Nederland Leeroy Owusu: 2016
  • Vlag van Nederland Jairo Riedewald: 2016
  • Vlag van Nederland Bas Kuipers: 2015

FootnotesEdit

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Around Wikia's network

Random Wiki