Wikia


Voorafgegaan door
seizoen 2011/12
Tijdperk de Boer
2012-13
Opgevolgd door
seizoen 2013/14

CompetitiesEdit

Team Competitie
Nationaal Beker Europees Overige
Ajax 1EredivisieKNVB BekerChampions League /
Europa League
Johan Cruijff Schaal
Ajax VrouwenEredisivie vrouwen /
BeNe League
Ajax Zaterdag 1Hoofdklasse A --
Ajax Zaterdag 2Reserve Hoofdklasse---
Ajax Zaterdag 3Reserve 1e Klasse---
Jong AjaxBeloften EredivisieBeloften KNVB Beker-Beloften Supercup
Ajax A1A-junioren Eredivisie-NextGen seriesGestion Copa Amsterdam
Ajax B1B-junioren Eredivisie--Aegon Future Cup

Wedstrijden per spelerEdit

Speler Eredivisie Beker JCschaal Champ L. Europa L. Totaal
W D W D W D W D W D W D
Belgievlag Alderweireld33230116021454
Denemarken vlag Andersen100000000010
Curacao Anita100010000020
Nederlands vlag Cillessen5050000010110
Spanje vlag Cuenca300000002050
Nederlands vlag Babel16421004000225
Nederlands vlag Blind34230106020462
Nederlands vlag Boerrigter30550006120436
Frankrijk Boccara100000000010
Denemarken vlag Boilesen000000000000
Nederlands vlag Denswil401100000051
Nederlands vlag Dijks602010000090
Kameroen vlag Enoh302000400090
Denemarken vlag Eriksen3310420061204513
Denemarken vlag Fischer2310421030203312
Nederlands vlag Hoesen18541003100257
Nederlands vlag Janssen210010000031
Nederlands vlag S. de Jong3412411063204716
Nederlands vlag Klaassen200010000030
Nederlands vlag Koppers000010000010
Nederlands vlag Ligeon101000000020
Congo-Brazzaville vlag Lukoki16340002000223
Finland Moisander29440006220416
Turkije Özbiliz000010000010
Denemarken vlag Poulsen25040006020370
Nederlands vlag De Sa100000000010
Zweden vlag Sana13411005000195
Denemarken vlag Schöne32641105020447
Zuid Afrika vlag Serero9310000010113
Ijslandvlag Sigthórsson15722100020209
Nederlands vlag Sporkslede201000100040
Servië vlag Sulejmani502000100080
Nederlands vlag Van Rhijn31040106021441
Nederlands vlag Van der Wiel310000000031
Nederlands vlag Veltman7030000000100
Nederlands vlag Vermeer30000106020390
  • Laats bijgewerkt na: FC Groningen - Ajax 15 mei 2013

DoelpuntenEdit

EredivisieEdit

# Speler D
1.Nederlands vlag Siem de Jong12
2.Denemarken vlag Christian Eriksen10
Denemarken vlag Viktor Fischer10
4.Ijslandvlag Kolbeinn Sigthórsson7
5.Denemarken vlag Lasse Schöne6
6.Nederlands vlag Derk Boerrigter5
Nederlands vlag Danny Hoesen5
8.Zweden vlag Tobias Sana4
Finland Niklas Moisander4
Nederlands vlag Ryan Babel4
11.Zuid Afrika vlag Thulani Serero3
Congo-Brazzaville vlag Jody Lukoki3
13.Belgievlag Toby Alderweireld2
Nederlands vlag Daley Blind2
15.
Nederlands vlag Gregory van der Wiel1
Nederlands vlag Theo Janssen1
Totaal79

KNVB BekerEdit

# Speler D
1.Denemarken vlag Christian Eriksen2
Denemarken vlag Viktor Fischer2
Ijslandvlag Kolbeinn Sigþórsson2
3.Zweden vlag Tobias Sana1
Nederlands vlag Ryan Babel1
Nederlands vlag Stefano Denswil1
Nederlands vlag Siem de Jong1
Nederlands vlag Danny Hoesen1
Denemarken vlag Lasse Schöne1
Totaal12

Johan Cruijff SchaalEdit

# Speler D
1.Belgievlag Toby Alderweireld1
Totaal1

UEFA Champions LeagueEdit

# Speler D
1.Nederlands vlag Siem de Jong3
2.Finland Niklas Moisander2
3.Denemarken vlag Christian Eriksen1
Nederlands vlag Danny Hoesen1
Nederlands vlag Derk Boerrigter1
Totaal8

UEFA Europa LeagueEdit

# Speler D
1.Belgievlag Toby Alderweireld1
Nederlands vlag Ricardo van Rhijn1

TotaalEdit

# Speler Ere Bkr JCS ChL EuL T
1.Nederlands vlag Siem de Jong12103016
2.Denemarken vlag Christian Eriksen10201013
3.Denemarken vlag Viktor Fischer10200012
4.Ijslandvlag Kolbeinn Sigthórsson720009
5.Denemarken vlag Lasse Schöne610007
Nederlands vlag Danny Hoesen510107
7.Finland Niklas Moisander400206
Nederlands vlag Derk Boerrigter500106
9.Zweden vlag Tobias Sana410005
Nederlands vlag Ryan Babel410005
11.Belgievlag Toby Alderweireld201014
12.Zuid Afrika vlag Thulani Serero300003
Congo-Brazzaville vlag Jody Lukoki300003
Nederlands vlag Daley Blind200002
15.
Nederlands vlag Gregory van der Wiel100001
Nederlands vlag Theo Janssen100001
Nederlands vlag Stefano Denswil010001
Nederlands vlag Ricardo van Rhijn000011
Totaal7912182102
  • Laats bijgewerkt na: FC Groningen - Ajax 15 mei 2013

Selectie 2012/13Edit

# Naam Positie Contract
tot
1.Nederlands vlag Kenneth Vermeer Doelman 2015
2.Nederlands vlag Gregory van der Wiel Verdediger 2013
2.
24.
Nederlands vlag Ricardo van RhijnVerdediger2015
3.Belgievlag Toby Alderweireld Verdediger 2014
4.Finland Niklas MoisanderVerdediger 2015
5.Curacao Vurnon Anita Verdediger 2014
5.Denemarken vlag Christian Poulsen Middenvelder 2014
6.Kameroen vlag Eyong EnohMiddenvelder 2015
7.Servië vlag Miralem SulejmaniAanvaller 2013
8.Denemarken vlag Christian EriksenMiddenvelder 2014
9.Ijslandvlag Kolbeinn SigthórssonAanvaller 2015
10.Nederlands vlag Siem de JongMiddenvelder 2015
11.Nederlands vlag Lorenzo EbecilioAanvaller 2014
15.Denemarken vlag Nicolai BoilesenVerdediger 2016
16.Nederlands vlag Theo JanssenMiddenvelder 2013
16.Denemarken vlag Lukas AndersenAanvaller2015
17.Nederlands vlag Daley BlindVerdediger 2016
18.Nederlands vlag Davy KlaassenAanvaller2016
19.Zweden vlag Tobias SanaAanvaller2015
20.Denemarken vlag Lasse SchöneMiddenvelder 2015
21.Nederlands vlag Derk Boerrigter Aanvaller 2014
22.Nederlands vlag Jasper CillessenKeeper2016
23.Turkije Aras ÖzbilizAanvaller2014
25.Zuid Afrika vlag Thulani Serero Aanvaller 2015
26.Nederlands vlag Dico KoppersVerdediger2015
27.Congo-Brazzaville vlag Jody LukokiAanvaller 2015
29.Belgievlag Mats RitsMiddenvelder2013
30.Nederlands vlag Mickey van der HartKeeper 2015
33.Nederlands vlag Joël VeltmanVerdediger2015
34.Nederlands vlag Stefano DenswilVerdediger2015
35.Nederlands vlag Mitchell DijksVerdediger2015
49.Nederlands vlag Ryan BabelAanvaller2013
Jeugdspelers in Selectie
31.Nederlands vlag Ruben LigeonVerdediger2016
37.Nederlands vlag Lesley de SaAanvaller2016
39.Denemarken vlag Viktor FischerAanvaller2014
40.Nederlands vlag Fabian SporksledeMiddenvelder
43.Frankrijk Ilan BoccaraMiddenvelder2015

Technische Staf 2012/13Edit

Functie Naam
HoofdcoachFrank de Boer
Assistent-trainerDennis Bergkamp
Assistent-trainerHennie Spijkerman
KeeperstrainerCarlo l'Ami
Conditie / HersteltrainerBjörn Rekelhof
TeammanagerDavid Endt
SpelersbegeleiderHerman Pinkster

Individueel TrainerEdit

Naam Training
Ronald de BoerMiddenveld
John BosmanAanval/Kop
Wim JonkAlgemeen
Bryan RoyAlgemeen
Richard WitschgeVleugelspelers

Medische StafEdit

Functie Naam
Manager Medische stafGavin Benjafield
ClubartsBas Peijs
ClubartsDon de Winter
FysiotherapeutPim van Dord
FysiotherapeutFrank van Deursen
FysiotherapeutRalph van der Horst
Sportmasseur / PedicureRob Koster

Prijzen, Awards & RecordsEdit

Resultaten

Johan Cruijff
Schaal
KNVB Beker Eredivisie Champions
League
Europa
League
Runner-up1/2 finaleKampioenGroepsfase2e ronde

Ajax 1

Jeugdopleiding

Amateurs

Persoonlijk

Staf JeugdopleidingEdit

T Jeugdtrainer Assistent Elftalleider
JAGery VinkJohn BosmanDick Schoenaker
A1Alfons GroenendijkKenneth PerezRob Kalse
A2Said Ouaali Herman Arendse
B1Orlando Trustfull Frits Andriese
B2Frank Peereboom Ruud Haarms
C1Peter van der Veen Martin Wiggemansen
C2Brian Tevreden John Busink
D1Casimir Westerveld Henk van Teunenbroek
D2Dave Vos Rob Stol
E1Peter van der Hengst Ed Oudhuizen
E2Joost van Dam Tinus van Teunenbroek
E3Alex Geernaert Hans Erik Muller
F1Dennis de Haan Joop Leeuwendaal

Bestuur & DirectieEdit

Functie Naam
Bestuursraad
VoorzitterHennie Henrichs
BestuursraadlidTonnie Bruins Slot
BestuursraadlidJan Buskermolen
BestuursraadlidDick Schoenaker
BestuursraadlidCees Vervoorn
BestuursraadlidMaarten Oldenhof
BestuursraadlidRonald Pieloor
Directie
Financieel DirecteurJeroen Slop
Algemeen DirecteurMichael Kinsbergen
Marketing DirecteurEdwin van der Sar
Directeur VoetbalzakenMarc Overmars
Raad van Commissarissen
VoorzitterHans Wijers
CommissarisTheo van Duivenbode
CommissarisLeo van Wijk
CommissarisDolf Collee
CommissarisErnst Ligthart
Hoofd Functies
Hoofd ScoutingHans van der Zee
HoofdcoachFrank de Boer
Hoofd talentontwikkelingRuben Jongkind
Manager HETT-clubsJoost van Dam, Heini Otto

TransfersEdit

Zomer transfersEdit

Transferperiode zomer (1 juli 2011 tot en met 1 september 2011)

  • Vertrokken
Speler Naar Prijs
miljoen
Verkocht
Belgievlag Jan VertonghenEngeland Tottenham Hotspur€ 12,00
Nederlands vlag Rodney SneijderNederlands vlag RKC Waalwijk??
Marokko vlag Mounir El HamdaouiItalië Fiorentina€ 0,85
Nederlands vlag Marco BizotNederlands vlag FC Groningen€ 0,125
Argentinië vlag Darío CvitanichFrankrijk OGC Nice€ 1,5
Turkije Aras ÖzbilizRusland vlag Kuban Krasnodar€ 3,00
Curacao Vurnon AnitaEngeland Newcastle United FC€ 8,50
Nederlands vlag Theo JanssenNederlands vlag SBV Vitesse€ 0,60
Nederlands vlag Gregory van der Wiel Frankrijk Paris SG€ 6,00
Transfervrij
Nederlands vlag Jeroen VerhoevenNederlands vlag FC Utrecht-
Rusland vlag Dmitri BulykinNederlands vlag FC Twente-
Uruguay vlag Nicolás LodeiroBrazilië vlag Botafogo FR-
Marokko vlag Ismaïl AissatiTurkije Antalyaspor -
Frankrijk Florian JozefzoonNederlands vlag RKC Waalrijk-
Gestopt
Uruguay vlag Bruno Silva--
Nederlands vlag André Ooijer--
Verhuurd
Finland Henri ToivomakiNederlands vlag Almere City FC-
Nederlands vlag Geoffrey CastillionNederlands vlag Heracles Almelo-
  • Aangetrokken
Speler Tot Van Prijs
miljoen
Gekocht
Frankrijk Ilan Boccara30 juni 2015Frankrijk Paris SG€ 0,50
Zweden vlag Tobias Sana30 juni 2015Zweden vlag IFK Göteborg€ 0,30
Finland Niklas Moisander30 juni 2015Nederlands vlag AZ Alkmaar€ 4,00
Denemarken vlag Lukas Andersen30 juni 2015Denemarken vlag Aalborg BK€ 1,30
Nederlands vlag Danny Hoesen30 juni 2015Engeland Fulham FC€ 0,35
Trasfervrij
Denemarken vlag Lasse Schöne30 juni 2015Nederlands vlag N.E.C.-
Denemarken vlag Christian Poulsen30 juni 2014--
Nederlands vlag Ryan Babel30 juni 2013--
Terug van verhuurperiode
Nederlands vlag Roly Bonevacia Nederlands vlagNAC Breda-

Winter transfersEdit

  • Vertrokken
Speler Naar Prijs
miljoen
Verkocht
Turkije Yener AricaTurkije Kayserispor??
Belgievlag Mats RitsBelgievlag KV Mechelen??
Nederlands vlag Lorenzo EbecilioOekraine vlag Metallurg Donetsk€ 0,40
Verhuurd
Nederlands vlag Roly BonevaciaNederlands vlag Roda JC-
Nederlands vlag Xandro SchenkNederlands vlag Go Ahead Eagles-
Nederlands vlag Sven NieuwpoortNederlands vlag Almere City FC-
Nederlands vlag Gino van KesselNederlands vlag Almere City FC-
Nederlands vlag Dico KoppersNederlands vlag ADO Den Haag-
Kameroen vlag Eyong EnohEngeland Fulham FC-
  • Aangetrokken
Speler Tot Van Prijs
miljoen
Gekocht
Servië vlag Dejan Meleg30 juni 2016Servië vlag FK Vojvodina€ 0,50
Gehuurd
Spanje vlag Isaac Cuenca30 juni 2013Spanje vlag FC Barcelona-
Transfervrij
Nederlands vlag Riechedly Bazoer30 juni 2016Nederlands vlag PSV-

JeugdopleidingEdit

  • Naar Ajax:

Greg L'Ami, Nabi Hakimzadeh, Melvin Vissers, Guido Janssen, Che Nunnely, Mink Peeters, Ezra Walian, Gino van Kessel, Robert van Koesveld

ContractenEdit

Contract Ajax 1

Contract jeugdspelers

  • Nederlands vlag Maurits Schmitz: 2014
  • Nederlands vlag Kenny Tete: 2015
  • Nederlands vlag Damian van Bruggen: 2016
  • Nederlands vlag Jordy Bruijn: 2016
  • Nederlands vlag James Efmorfidis: 2016
  • Nederlands vlag Damon Mirani: 2016
  • Nederlands vlag Leeroy Owusu: 2016
  • Nederlands vlag Jairo Riedewald: 2016
  • Nederlands vlag Bas Kuipers: 2015

FootnotesEdit