Wikia

AFC Ajax wiki

Seizoen 2013/14

1.174pages on
this wiki
Add New Page
Comments0 Share

Voorafgegaan door
seizoen 2012/13
Tijdperk de Boer
2013-14
Opgevolgd door
seizoen 2014/15

CompetitiesEdit

Team Competitie
Nationaal Beker Europees Overige
Ajax 1EredivisieKNVB BekerChampions LeagueJohan Cruijff Schaal
Ajax VrouwenEredisivie vrouwen /
BeNe League
Ajax Zaterdag 1Hoofdklasse A --
Ajax Zaterdag 2Reserve Hoofdklasse---
Ajax Zaterdag 3Reserve 1e Klasse---
Jong AjaxEerste Divisie--
Ajax A1A-junioren Eredivisie-Youth LeagueGestion Copa Amsterdam
Ajax A2A-junioren Eerste Divisie-NexGen Series
Ajax B1B-junioren Eredivisie--Aegon Future Cup

Vriendschappelijke wedstrijdenEdit

Datum Club T U
29-06-2013Vlag van Nederland SDC Putten 1-4
06-07-2013Vlag van Duitsland Dynamo Dresden 0-3
13-07-2013Vlag van Nederland RKC Waalwijk 1-5
13-07-2013Vlag van Nederland De Graafschap 0-3
16-07-2013Vlag van Spanje CA Osasuna1-0
16-07-2013Vlag van Duitsland Werder Bremen 2-3

Johan Cruijff Schaal 2013Edit

Datum Land Club S
27-07-2013Vlag van NederlandAZ Alkmaar3-2

Wedstrijden per spelerEdit

Speler Eredivisie Beker JCschaal Europa L. Champ L. Totaal
W D W D W D W D W D W D
Vlag van België Alderweireld400010000050
Vlag van Denemarken Andersen9021102020161
Vlag van Nederland Blind29160102060441
Vlag van Denemarken Boilesen20130100040281
Vlag van Spanje Bojan24431102020325
Vlag van Nederland Cillessen25010002050330
Vlag van Nederland Denswil17140001061282
Vlag van Nederland Duarte14330002030223
Vlag van Kameroen Enoh000000000000
Vlag van Denemarken Eriksen420010000052
Vlag van Denemarken Fischer24344101050357
Vlag van Nederland Van der Hart001000000010
Vlag van Nederland Hoesen14233000021196
Vlag van Nederland Van der Hoorn301000104090
Vlag van Nederland S. de Jong19721112040289
Vlag van Nederland Kishna8110001000101
Vlag van Nederland Klaassen2610500021303611
Vlag van Nederland Ligeon503000000080
Vlag van Finland Moisander23140101040331
Vlag van Denemarken Poulsen29160002060431
Vlag van Nederland De Sa12130001020181
Vlag van Zweden Sana400000000040
Vlag van Denemarken Schöne299531000624114
Vlag van Zuid-Afrika Serero29361000051405
Vlag van IJsland Sigthórsson3010411120504212
Vlag van Nederland Van Rhijn32251102060463
Vlag van IJsland Riedewald521000100072
Vlag van Nederland Veltman25240101030342
Vlag van Nederland Vermeer10040100010160
  • Laats bijgewerkt na: Ajax - NEC 3 mei 2014

DoelpuntenEdit

EredivisieEdit

# Speler D
1.Vlag van Nederland Davy Klaassen10
Vlag van IJsland Kolbeinn Sigþórsson10
Vlag van Denemarken Lasse Schöne9
4.Vlag van Nederland Siem de Jong7
5.Vlag van Spanje Bojan4
5.Vlag van Denemarken Viktor Fischer3
Vlag van Nederland Lerin Duarte3
Vlag van Zuid-Afrika Thulani Serero3
8.Vlag van Denemarken Christian Eriksen2
Vlag van Nederland Ricardo van Rhijn2
Vlag van Nederland Jaïro Riedewald2
Vlag van Nederland Joel Veltman2
Vlag van Nederland Danny Hoesen2
13.Vlag van Finland Niklas Moisander1
Vlag van Nederland Lesley de Sa1
Vlag van Nederland Daley Blind1
Vlag van Nederland Ricardo Kishna1
Vlag van Nederland Stefano Denswil1
Vlag van Denemarken Nicolai Boilesen1
Vlag van Denemarken Christian Poulsen1
Totaal69

KNVB BekerEdit

# Speler D
1.Vlag van Denemarken Viktor Fischer4
2.Vlag van Nederland Danny Hoesen3
Vlag van Denemarken Lasse Schöne3
4.Vlag van Denemarken Lucas Andersen1
Vlag van Nederland Siem de Jong1
Vlag van IJsland Kolbeinn Sigþórsson1
Vlag van Spanje Bojan1
Vlag van Zuid-Afrika Thulani Serero1
Vlag van Nederland Ricardo van Rhijn1
Totaal16

Johan Cruijff SchaalEdit

# Speler D
1.Vlag van IJsland Kolbeinn Sigþórsson1
Vlag van Nederland Siem de Jong1
Eigen doelpunt AZ1
Totaal3

UEFA Champions LeagueEdit

# Speler D
1.Vlag van Denemarken Lasse Schöne2
2.Vlag van Nederland Stefano Denswil1
3.Vlag van Zuid-Afrika Thulani Serero1
4.Vlag van Nederland Danny Hoesen1
Totaal5

UEFA Europa LeagueEdit

# Speler D
1.Vlag van Nederland Davy Klaassen1
Totaal1

TotaalEdit

# Speler Ere Bkr JCS EuL ChL T
1.Vlag van Denemarken Lasse Schöne9300214
2.Vlag van IJsland Kolbeinn Sigþórsson10110012
3.Vlag van Nederland Davy Klaassen10001011
4.Vlag van Nederland Siem de Jong711009
5.Vlag van Denemarken Viktor Fischer340007
6.Vlag van Nederland Danny Hoesen230016
7.Vlag van Zuid-Afrika Thulani Serero310015
Vlag van Spanje Bojan410005
9.Vlag van Nederland Lerin Duarte300003
Vlag van Nederland Ricardo van Rhijn210003
11.Vlag van Denemarken Christian Eriksen200002
Vlag van Spanje Jaïro Riedewald200002
Vlag van Nederland Stefano Denswil100012
14.Vlag van Nederland Joël Veltman200001
Vlag van Finland Niklas Moisander100001
Vlag van Nederland Lesley de Sa100001
Vlag van Denemarken Lucas Andersen010001
Vlag van Nederland Daley Blind100001
Vlag van Nederland Ricardo Kishna100001
Vlag van Denemarken Christian Poulsen100001
Totaal691621593
  • Laats bijgewerkt na: Ajax - NEC 3 mei 2014

Selectie 2013/14Edit

# Naam Positie Contract
tot
1.Vlag van Nederland Kenneth VermeerDoelman2015
2.Vlag van Nederland Ricardo van RhijnRechtsback2015
4.Vlag van Finland Niklas MoisanderCentrale verdediger2015
5.Vlag van Denemarken Christian PoulsenVerdedigende middenvelder2014
6.Vlag van Nederland Mike van der HoornCentrale verdediger2017
7.Vlag van Denemarken Viktor FischerLinksbuiten2017
8.Vlag van Nederland Lerin DuarteAanvallende middenvelder2017
9.Vlag van IJsland Kolbeinn SigthórssonSpits2015
10.Vlag van Nederland Siem de JongAanvallende middenvelder2015
11.Vlag van Spanje Bojan KrkićRechtsbuiten2014
12.Vlag van Nederland Joël VeltmanCentrale verdediger2017
15.Vlag van Denemarken Nicolai BoilesenLinksback2016
16.Vlag van Denemarken Lukas AndersenAanvaller2015
17.Vlag van Nederland Daley BlindLinksback2016
18.Vlag van Nederland Davy KlaassenAanvallende middenvelder2016
19.Vlag van Zweden Tobias SanaRechtsbuiten2015
20.Vlag van Denemarken Lasse SchöneMiddenvelder2015
22.Vlag van Nederland Jasper CillessenDoelman2016
23.Vlag van Nederland Danny HoesenSpits2015
24.Vlag van Nederland Stefano DenswilCentrale verdediger2015
25.Vlag van Zuid-Afrika Thulani SereroAanvallende middenvelder2015
26.Vlag van Kameroen Eyong EnohVerdedigende middenvelder2015
27.Vlag van Nederland Ruben LigeonRechtsback2016
30.Vlag van Nederland Mickey van der HartDoelman 2015
Jong Ajax spelers in selectie
34.Vlag van Nederland Lesley de SaVleugelaanvaller2016
40.Vlag van Nederland Fabian SporksledeVerdedigende middenvelder
Vlag van Servië Dejan MelegRechtsbuiten2016
Vlag van Nederland Riechedly BazoerVerdedigende middenvelder2016
Jeugdspelers in selectie
42.Vlag van Nederland Jairo RiedewaldVerdediger2016
Vlag van Nederland Ricardo KishnaAanvaller2014

Technische Staf 2012/13Edit

Functie Naam
HoofdcoachVlag van Nederland Frank de Boer
Assistent-trainerVlag van Nederland Dennis Bergkamp
Assistent-trainerVlag van Nederland Hennie Spijkerman
Assistent-trainerVlag van Nederland Jaap Stam
KeeperstrainerVlag van Nederland Carlo l'Ami
TeammanagerVlag van Nederland David Endt
SpelersbegeleiderVlag van Nederland Herman Pinkster

Individueel TrainerEdit

Naam Training
Vlag van Nederland Ronald de BoerMiddenveld
Vlag van Nederland John BosmanAanval/Kop
Vlag van Nederland Wim JonkAlgemeen
Vlag van Nederland Bryan RoyAlgemeen
Vlag van Nederland Jaap StamVerdediging
Vlag van Nederland Richard WitschgeVleugelspelers
Vlag van Denemarken Kenneth PérezAlgemeen

Medische StafEdit

Functie Naam
Manager Medische stafVlag van Zuid-Afrika Gavin Benjafield
ClubartsVlag van Nederland Don de Winter
Performance coachVlag van Nederland Björn Rekelhof
Performance coachVlag van Australië Perry Augustine
FysiotherapeutVlag van Nederland Pim van Dord
FysiotherapeutVlag van Nederland Ronald Vermeer
Sportmasseur / PedicureVlag van Nederland Rob Koster

Prijzen, Awards & RecordsEdit

Ajax 1

Jeugdopleiding

Overige teams

Personen

Staf JeugdopleidingEdit

T Jeugdtrainer Assistent Elftalleider
JAVlag van Nederland Alfons GroenendijkVlag van Nederland John BosmanVlag van Nederland Dick Schoenaker
A1Vlag van Nederland Orlando TrustfullVlag van Nederland Rob Kalse
A2Vlag van Nederland Gery Vink Vlag van Nederland Herman Arendse
B1Vlag van Nederland Said Ouaali Vlag van Nederland Frits Andriese
B2Vlag van Nederland Frank Peereboom Vlag van Nederland Ruud Haarms
C1Vlag van Nederland Peter van der Veen Vlag van Nederland Martin Wiggemansen
C2Vlag van Nederland Brian Tevreden Vlag van Nederland John Busink
D1Vlag van Nederland Casimir Westerveld Vlag van Nederland Henk van Teunenbroek
D2Vlag van Nederland Dave Vos Vlag van Nederland Rob Stol
E1Vlag van Nederland Peter van der Hengst Vlag van Nederland Ed Oudhuizen
E2Vlag van Nederland Joost van Dam Vlag van Nederland Tinus van Teunenbroek
E3Vlag van Nederland Willem Weijs Vlag van Nederland Hans Erik Muller
F1Vlag van Nederland Dennis de Haan Vlag van Nederland Joop Leeuwendaal
F2Vlag van Nederland Marco van Galen

Bestuur & DirectieEdit

Functie Naam
Bestuursraad
VoorzitterVlag van Nederland Hennie Henrichs
BestuursraadlidVlag van Nederland Tonnie Bruins Slot
BestuursraadlidVlag van Nederland Jan Buskermolen
BestuursraadlidVlag van Nederland Dick Schoenaker
BestuursraadlidVlag van Nederland Cees Vervoorn
BestuursraadlidVlag van Nederland Maarten Oldenhof
BestuursraadlidVlag van Nederland Ronald Pieloor
Directie
Financieel DirecteurVlag van Nederland Jeroen Slop
Algemeen DirecteurVlag van Nederland Michael Kinsbergen
Marketing DirecteurVlag van Nederland Edwin van der Sar
Directeur VoetbalzakenVlag van Nederland Marc Overmars
Raad van Commissarissen
VoorzitterVlag van Nederland Hans Wijers
CommissarisVlag van Nederland Theo van Duivenbode
CommissarisVlag van Nederland Leo van Wijk
CommissarisVlag van Nederland Dolf Collee
CommissarisVlag van Nederland Ernst Ligthart
Hoofd Functies
Hoofd ScoutingVlag van Nederland Hans van der Zee
HoofdcoachVlag van Nederland Frank de Boer
Hoofd talentontwikkelingVlag van Nederland Ruben Jongkind
Manager HETT-clubsVlag van Nederland Joost van Dam, Heini Otto

TransfersEdit

Zomer transfers Ajax 1Edit

Transferperiode zomer (1 juli 2011 tot en met 2 september 2011)

  • Vertrokken
Speler Naar Prijs
miljoen
Verkocht
Vlag van Nederland Dico KoppersVlag van Nederland FC Twente€ 0,8
Vlag van Nederland Derk BoerrigterCeltic FC€ 3,5
Vlag van Denemarken Christian EriksenVlag van Engeland Tottenham Hotspur€ 13,5
Vlag van België Toby AlderweireldVlag van Spanje Atletico Madrid€ 7,0
Transfervrij
Vlag van Servië Miralem SulejmaniVlag van Portugal SL Benfica-
Vlag van Nederland Ryan BabelVlag van Turkije Kasımpaşa S.K.-
Vlag van Finland Henri Toivomaki -
Vlag van Nederland Roly BonevaciaVlag van Nederland Roda JC-
Vlag van Nederland Xandro SchenkVlag van Nederland Go Ahead Eagles-
Verhuurd
Vlag van Nederland Mitchell DijksVlag van Nederland Sc Heerenveen-
Vlag van Nederland Gino van KesselVlag van Slowakije AS Trencin-
Vlag van Congo Brazzaville Jody LukokiVlag van Nederland Cambuur Leeuwarden-
Vlag van Frankrijk Ilan BoccaraVlag van Frankrijk Evian-
Vlag van Nederland Joeri de KampsVlag van Nederland sc Heerenveen-
Terug van verhuur
Vlag van Spanje Isaac CuencaVlag van Spanje FC Barcelona-
  • Aangetrokken
Speler Tot Van Prijs
miljoen
Gekocht
Vlag van Nederland Mike van der Hoorn30 juni 2017Vlag van Nederland FC Utrecht€ 3,8
Vlag van Nederland Lerin Duarte30 juni 2017Vlag van Nederland Heracles Almelo€ 2,5
Gehuurd
Vlag van Spanje Vlag van Servië Bojan Krkić30 juni 2014Vlag van Spanje FC Barcelona-
Terug van verhuurperiode
Vlag van Nederland Geoffrey Castillion Vlag van Nederland Heracles Almelo-
Vlag van Kameroen Eyong Enoh Vlag van Engeland Fulham FC-

Winterse transfers Ajax 1Edit

Transferperiode zomer (1 juli 2011 tot en met 2 september 2011)

  • Vertrokken
Speler Naar Prijs
miljoen
Verhuurd
Vlag van Nederland Geoffrey CastillionVlag van Nederland N.E.C.-
Vlag van Nederland Danzell GravenberchVlag van Nederland N.E.C.-
Vlag van Kameroen Eyong EnohVlag van Turkije Antalyaspor-
Vlag van Nederland Danny HoesenVlag van Griekenland POAK Saloniki-
Vlag van Nederland Gino van KesselVlag van Slowakije AS Trencin-
Transfervrij
Vlag van Nederland Boban LazićVlag van Griekenland Olympiacos-
Vlag van Servië Stefan MarinkovićVlag van Finland Inter Turku-
Vlag van Nederland Vincent VermeijVlag van Nederland De Graafschap-

Contract verleningEdit

Ajax 1 spelers

Ajax 1 staf

Jong AjaxEdit

Naar Ajax

Contract Jong Ajax-spelers

  • Vlag van Nederland Derwin Martina: 2014
  • Vlag van Nederland Vincent Vermeij: 2014
  • Vlag van Nederland Norbert Alblas: 2014
  • Vlag van Nederland Maurits Schmitz: 2014
  • Vlag van Nederland Norbert Alblas: 2015 (optie gelicht)

JeugdopleidingEdit

Naar Ajax jeugd

Naar Ajax jeugd + contract

Contract jeugdspelers

FootnotesEdit

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Around Wikia's network

Random Wiki