Wikia



Voorafgegaan door
seizoen 2012/13
Tijdperk de Boer
2013-14
Opgevolgd door
seizoen 2014/15

CompetitiesEdit

Team Competitie
Nationaal Beker Europees Overige
Ajax 1EredivisieKNVB BekerChampions LeagueJohan Cruijff Schaal
Ajax VrouwenEredisivie vrouwen /
BeNe League
Ajax Zaterdag 1Hoofdklasse A --
Ajax Zaterdag 2Reserve Hoofdklasse---
Ajax Zaterdag 3Reserve 1e Klasse---
Jong AjaxEerste Divisie--
Ajax A1A-junioren Eredivisie-Youth LeagueGestion Copa Amsterdam
Ajax A2A-junioren Eerste Divisie-NexGen Series
Ajax B1B-junioren Eredivisie--Aegon Future Cup

Vriendschappelijke wedstrijdenEdit

Datum Club T U
29-06-2013Nederlands vlag SDC Putten 1-4
06-07-2013West Duitsland Dynamo Dresden 0-3
13-07-2013Nederlands vlag RKC Waalwijk 1-5
13-07-2013Nederlands vlag De Graafschap 0-3
16-07-2013Spanje vlag CA Osasuna1-0
16-07-2013West Duitsland Werder Bremen 2-3

Johan Cruijff Schaal 2013Edit

Datum Land Club S
27-07-2013Nederlands vlagAZ Alkmaar3-2

Wedstrijden per spelerEdit

Speler Eredivisie Beker JCschaal Europa L. Champ L. Totaal
W D W D W D W D W D W D
Belgievlag Alderweireld400010000050
Denemarken vlag Andersen9021102020161
Nederlands vlag Blind29160102060441
Denemarken vlag Boilesen20130100040281
Spanje vlag Bojan24431102020325
Nederlands vlag Cillessen25010002050330
Nederlands vlag Denswil17140001061282
Nederlands vlag Duarte14330002030223
Kameroen vlag Enoh000000000000
Denemarken vlag Eriksen420010000052
Denemarken vlag Fischer24344101050357
Nederlands vlag Van der Hart001000000010
Nederlands vlag Hoesen14233000021196
Nederlands vlag Van der Hoorn301000104090
Nederlands vlag S. de Jong19721112040289
Nederlands vlag Kishna8110001000101
Nederlands vlag Klaassen2610500021303611
Nederlands vlag Ligeon503000000080
Finland Moisander23140101040331
Denemarken vlag Poulsen29160002060431
Nederlands vlag De Sa12130001020181
Zweden vlag Sana400000000040
Denemarken vlag Schöne299531000624114
Zuid Afrika vlag Serero29361000051405
Ijslandvlag Sigthórsson3010411120504212
Nederlands vlag Van Rhijn32251102060463
Ijslandvlag Riedewald521000100072
Nederlands vlag Veltman25240101030342
Nederlands vlag Vermeer10040100010160
  • Laats bijgewerkt na: Ajax - NEC 3 mei 2014

DoelpuntenEdit

EredivisieEdit

# Speler D
1.Nederlands vlag Davy Klaassen10
Ijslandvlag Kolbeinn Sigþórsson10
Denemarken vlag Lasse Schöne9
4.Nederlands vlag Siem de Jong7
5.Spanje vlag Bojan4
5.Denemarken vlag Viktor Fischer3
Nederlands vlag Lerin Duarte3
Zuid Afrika vlag Thulani Serero3
8.Denemarken vlag Christian Eriksen2
Nederlands vlag Ricardo van Rhijn2
Nederlands vlag Jaïro Riedewald2
Nederlands vlag Joel Veltman2
Nederlands vlag Danny Hoesen2
13.Finland Niklas Moisander1
Nederlands vlag Lesley de Sa1
Nederlands vlag Daley Blind1
Nederlands vlag Ricardo Kishna1
Nederlands vlag Stefano Denswil1
Denemarken vlag Nicolai Boilesen1
Denemarken vlag Christian Poulsen1
Totaal69

KNVB BekerEdit

# Speler D
1.Denemarken vlag Viktor Fischer4
2.Nederlands vlag Danny Hoesen3
Denemarken vlag Lasse Schöne3
4.Denemarken vlag Lucas Andersen1
Nederlands vlag Siem de Jong1
Ijslandvlag Kolbeinn Sigþórsson1
Spanje vlag Bojan1
Zuid Afrika vlag Thulani Serero1
Nederlands vlag Ricardo van Rhijn1
Totaal16

Johan Cruijff SchaalEdit

# Speler D
1.Ijslandvlag Kolbeinn Sigþórsson1
Nederlands vlag Siem de Jong1
Eigen doelpunt AZ1
Totaal3

UEFA Champions LeagueEdit

# Speler D
1.Denemarken vlag Lasse Schöne2
2.Nederlands vlag Stefano Denswil1
3.Zuid Afrika vlag Thulani Serero1
4.Nederlands vlag Danny Hoesen1
Totaal5

UEFA Europa LeagueEdit

# Speler D
1.Nederlands vlag Davy Klaassen1
Totaal1

TotaalEdit

# Speler Ere Bkr JCS EuL ChL T
1.Denemarken vlag Lasse Schöne9300214
2.Ijslandvlag Kolbeinn Sigþórsson10110012
3.Nederlands vlag Davy Klaassen10001011
4.Nederlands vlag Siem de Jong711009
5.Denemarken vlag Viktor Fischer340007
6.Nederlands vlag Danny Hoesen230016
7.Zuid Afrika vlag Thulani Serero310015
Spanje vlag Bojan410005
9.Nederlands vlag Lerin Duarte300003
Nederlands vlag Ricardo van Rhijn210003
11.Denemarken vlag Christian Eriksen200002
Spanje vlag Jaïro Riedewald200002
Nederlands vlag Stefano Denswil100012
14.Nederlands vlag Joël Veltman200001
Finland Niklas Moisander100001
Nederlands vlag Lesley de Sa100001
Denemarken vlag Lucas Andersen010001
Nederlands vlag Daley Blind100001
Nederlands vlag Ricardo Kishna100001
Denemarken vlag Christian Poulsen100001
Totaal691621593
  • Laats bijgewerkt na: Ajax - NEC 3 mei 2014

Selectie 2013/14Edit

# Naam Positie Contract
tot
1.Nederlands vlag Kenneth VermeerDoelman2015
2.Nederlands vlag Ricardo van RhijnRechtsback2015
4.Finland Niklas MoisanderCentrale verdediger2015
5.Denemarken vlag Christian PoulsenVerdedigende middenvelder2014
6.Nederlands vlag Mike van der HoornCentrale verdediger2017
7.Denemarken vlag Viktor FischerLinksbuiten2017
8.Nederlands vlag Lerin DuarteAanvallende middenvelder2017
9.Ijslandvlag Kolbeinn SigthórssonSpits2015
10.Nederlands vlag Siem de JongAanvallende middenvelder2015
11.Spanje vlag Bojan KrkićRechtsbuiten2014
12.Nederlands vlag Joël VeltmanCentrale verdediger2017
15.Denemarken vlag Nicolai BoilesenLinksback2016
16.Denemarken vlag Lukas AndersenAanvaller2015
17.Nederlands vlag Daley BlindLinksback2016
18.Nederlands vlag Davy KlaassenAanvallende middenvelder2016
19.Zweden vlag Tobias SanaRechtsbuiten2015
20.Denemarken vlag Lasse SchöneMiddenvelder2015
22.Nederlands vlag Jasper CillessenDoelman2016
23.Nederlands vlag Danny HoesenSpits2015
24.Nederlands vlag Stefano DenswilCentrale verdediger2015
25.Zuid Afrika vlag Thulani SereroAanvallende middenvelder2015
26.Kameroen vlag Eyong EnohVerdedigende middenvelder2015
27.Nederlands vlag Ruben LigeonRechtsback2016
30.Nederlands vlag Mickey van der HartDoelman 2015
Jong Ajax spelers in selectie
34.Nederlands vlag Lesley de SaVleugelaanvaller2016
40.Nederlands vlag Fabian SporksledeVerdedigende middenvelder
Servië vlag Dejan MelegRechtsbuiten2016
Nederlands vlag Riechedly BazoerVerdedigende middenvelder2016
Jeugdspelers in selectie
42.Nederlands vlag Jairo RiedewaldVerdediger2016
Nederlands vlag Ricardo KishnaAanvaller2014

Technische Staf 2012/13Edit

Functie Naam
HoofdcoachNederlands vlag Frank de Boer
Assistent-trainerNederlands vlag Dennis Bergkamp
Assistent-trainerNederlands vlag Hennie Spijkerman
Assistent-trainerNederlands vlag Jaap Stam
KeeperstrainerNederlands vlag Carlo l'Ami
TeammanagerNederlands vlag David Endt
SpelersbegeleiderNederlands vlag Herman Pinkster

Individueel TrainerEdit

Naam Training
Nederlands vlag Ronald de BoerMiddenveld
Nederlands vlag John BosmanAanval/Kop
Nederlands vlag Wim JonkAlgemeen
Nederlands vlag Bryan RoyAlgemeen
Nederlands vlag Jaap StamVerdediging
Nederlands vlag Richard WitschgeVleugelspelers
Denemarken vlag Kenneth PérezAlgemeen

Medische StafEdit

Functie Naam
Manager Medische stafZuid Afrika vlag Gavin Benjafield
ClubartsNederlands vlag Don de Winter
Performance coachNederlands vlag Björn Rekelhof
Performance coachAustralievlag Perry Augustine
FysiotherapeutNederlands vlag Pim van Dord
FysiotherapeutNederlands vlag Ronald Vermeer
Sportmasseur / PedicureNederlands vlag Rob Koster

Prijzen, Awards & RecordsEdit

Ajax 1

Jeugdopleiding

Overige teams

Personen

Staf JeugdopleidingEdit

T Jeugdtrainer Assistent Elftalleider
JANederlands vlag Alfons GroenendijkNederlands vlag John BosmanNederlands vlag Dick Schoenaker
A1Nederlands vlag Orlando TrustfullNederlands vlag Rob Kalse
A2Nederlands vlag Gery Vink Nederlands vlag Herman Arendse
B1Nederlands vlag Said Ouaali Nederlands vlag Frits Andriese
B2Nederlands vlag Frank Peereboom Nederlands vlag Ruud Haarms
C1Nederlands vlag Peter van der Veen Nederlands vlag Martin Wiggemansen
C2Nederlands vlag Brian Tevreden Nederlands vlag John Busink
D1Nederlands vlag Casimir Westerveld Nederlands vlag Henk van Teunenbroek
D2Nederlands vlag Dave Vos Nederlands vlag Rob Stol
E1Nederlands vlag Peter van der Hengst Nederlands vlag Ed Oudhuizen
E2Nederlands vlag Joost van Dam Nederlands vlag Tinus van Teunenbroek
E3Nederlands vlag Willem Weijs Nederlands vlag Hans Erik Muller
F1Nederlands vlag Dennis de Haan Nederlands vlag Joop Leeuwendaal
F2Nederlands vlag Marco van Galen

Bestuur & DirectieEdit

Functie Naam
Bestuursraad
VoorzitterNederlands vlag Hennie Henrichs
BestuursraadlidNederlands vlag Tonnie Bruins Slot
BestuursraadlidNederlands vlag Jan Buskermolen
BestuursraadlidNederlands vlag Dick Schoenaker
BestuursraadlidNederlands vlag Cees Vervoorn
BestuursraadlidNederlands vlag Maarten Oldenhof
BestuursraadlidNederlands vlag Ronald Pieloor
Directie
Financieel DirecteurNederlands vlag Jeroen Slop
Algemeen DirecteurNederlands vlag Michael Kinsbergen
Marketing DirecteurNederlands vlag Edwin van der Sar
Directeur VoetbalzakenNederlands vlag Marc Overmars
Raad van Commissarissen
VoorzitterNederlands vlag Hans Wijers
CommissarisNederlands vlag Theo van Duivenbode
CommissarisNederlands vlag Leo van Wijk
CommissarisNederlands vlag Dolf Collee
CommissarisNederlands vlag Ernst Ligthart
Hoofd Functies
Hoofd ScoutingNederlands vlag Hans van der Zee
HoofdcoachNederlands vlag Frank de Boer
Hoofd talentontwikkelingNederlands vlag Ruben Jongkind
Manager HETT-clubsNederlands vlag Joost van Dam, Heini Otto

TransfersEdit

Zomer transfers Ajax 1Edit

Transferperiode zomer (1 juli 2011 tot en met 2 september 2011)

  • Vertrokken
Speler Naar Prijs
miljoen
Verkocht
Nederlands vlag Dico KoppersNederlands vlag FC Twente€ 0,8
Nederlands vlag Derk BoerrigterCeltic FC€ 3,5
Denemarken vlag Christian EriksenEngeland Tottenham Hotspur€ 13,5
Belgievlag Toby AlderweireldSpanje vlag Atletico Madrid€ 7,0
Transfervrij
Servië vlag Miralem SulejmaniPortugal SL Benfica-
Nederlands vlag Ryan BabelTurkije Kasımpaşa S.K.-
Finland Henri Toivomaki -
Nederlands vlag Roly BonevaciaNederlands vlag Roda JC-
Nederlands vlag Xandro SchenkNederlands vlag Go Ahead Eagles-
Verhuurd
Nederlands vlag Mitchell DijksNederlands vlag Sc Heerenveen-
Nederlands vlag Gino van KesselSlowakije vlag AS Trencin-
Congo-Brazzaville vlag Jody LukokiNederlands vlag Cambuur Leeuwarden-
Frankrijk Ilan BoccaraFrankrijk Evian-
Nederlands vlag Joeri de KampsNederlands vlag sc Heerenveen-
Terug van verhuur
Spanje vlag Isaac CuencaSpanje vlag FC Barcelona-
  • Aangetrokken
Speler Tot Van Prijs
miljoen
Gekocht
Nederlands vlag Mike van der Hoorn30 juni 2017Nederlands vlag FC Utrecht€ 3,8
Nederlands vlag Lerin Duarte30 juni 2017Nederlands vlag Heracles Almelo€ 2,5
Gehuurd
Spanje vlag Servië vlag Bojan Krkić30 juni 2014Spanje vlag FC Barcelona-
Terug van verhuurperiode
Nederlands vlag Geoffrey Castillion Nederlands vlag Heracles Almelo-
Kameroen vlag Eyong Enoh Engeland Fulham FC-

Winterse transfers Ajax 1Edit

Transferperiode zomer (1 juli 2011 tot en met 2 september 2011)

  • Vertrokken
Speler Naar Prijs
miljoen
Verhuurd
Nederlands vlag Geoffrey CastillionNederlands vlag N.E.C.-
Nederlands vlag Danzell GravenberchNederlands vlag N.E.C.-
Kameroen vlag Eyong EnohTurkije Antalyaspor-
Nederlands vlag Danny HoesenGriekenland1 POAK Saloniki-
Nederlands vlag Gino van KesselSlowakije vlag AS Trencin-
Transfervrij
Nederlands vlag Boban LazićGriekenland1 Olympiacos-
Servië vlag Stefan MarinkovićFinland Inter Turku-
Nederlands vlag Vincent VermeijNederlands vlag De Graafschap-

Contract verleningEdit

Ajax 1 spelers

Ajax 1 staf

Jong AjaxEdit

Naar Ajax

Contract Jong Ajax-spelers

  • Nederlands vlag Derwin Martina: 2014
  • Nederlands vlag Vincent Vermeij: 2014
  • Nederlands vlag Norbert Alblas: 2014
  • Nederlands vlag Maurits Schmitz: 2014
  • Nederlands vlag Norbert Alblas: 2015 (optie gelicht)

JeugdopleidingEdit

Naar Ajax jeugd

Naar Ajax jeugd + contract

Contract jeugdspelers

FootnotesEdit

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Around Wikia's network

Random Wiki