Wikia

AFC Ajax wiki

Seizoen 2014/15

1.174pages on
this wiki
Add New Page
Comments0 Share
Voorafgegaan door
seizoen 2013/14
Tijdperk de Boer
2014-15
Opgevolgd door
seizoen 2015/16

Het seizoen 2014/15 was het vijfde seizoen onder leiding van hoofdtrainer Frank de Boer in het Tijdperk de Boer. Het doel was duidelijk: overwinteren in de UEFA Champions League en voor de vijfde keer op rij kampioen van Nederland worden. Niets was echter minder waar; het werd een dramatisch seizoen, waarin Ajax 1 saai en doelloos speelde. Hoewel A1 talent Anwar El-Ghazi doorbrak en op De Toekomst onder andere Abdelhak Nouri, Donny van de Beek en Václav Černý de sterren van de hemel speelden, zakte Ajax 1 ver door de ondergrens. Rivaal PSV werd kampioen en Ajax moest het doen met een tweede plek.

CompetitiesEdit

Team Competitie
Nationaal Beker Europees Overige
Ajax 1EredivisieKNVB BekerChampions LeagueJohan Cruijff Schaal
Ajax VrouwenBeNe League
Ajax Zaterdag 1Topklasse --
Ajax Zaterdag 2Reserve Hoofdklasse---
Ajax Zaterdag 3Reserve 1e Klasse---
Jong AjaxEerste Divisie--
Ajax A1A-junioren Eredivisie-Youth LeagueGestion Copa Amsterdam
Ajax A2A-junioren Eerste Divisie-
Ajax B1B-junioren Eredivisie--Aegon Future Cup

VoorbereidingEdit

In de voorbereiding speelde Ajax wedstrijden tegen kleine Nederlandse clubs, maar reisde het ook af om tegen Benfica te spelen. Ajax won met 0-1 door middel van een doelpunt van Ricardo Kishna. Met deze overwinning won Ajax de Eusebio Cup. Nieuw jeugdtalent Anwar El-Ghazi werd met 8 doelpunten de topscorer van de voorbereiding.

Johan Cruijff SchaalEdit

1rightarrow.png Zie voor meer informatie: Johan Cruijff Schaal 2014

De eerste officiële wedstrijd van het seizoen was de Johan Cruijff Schaal 2014 tegen PEC Zwolle. Zwolle had Ajax een flinke tik gegeven door het seizoen ervoor de KNVB Beker-finale te winnen van Ajax met grootse cijfers: 5-1. De Ajacieden wilden revanche, maar niets was minder waar. PEC wist weer te winnen, dit maal met 1-0. De nieuwe aankopen Arek Milik en Nick Viergever maakte hun officiële debuut, net als jeugdspeler Anwar El-Ghazi.

EredivisieEdit

Ajax begon de eerste helft van het seizoen redelijk. Niklas Moisander werd de nieuwe aanvoerder, met Nicolai Boilesen als vervanger. Na ruime overwinningen op Vitesse en AZ kwam direct de topper tegen PSV. Hoewel Ajax op voorsprong kwam door Anwar El-Ghazi, verloren ze alsnog door middel van een sterk omschakelende PSV. Het weekend erop verloor Ajax 1 vervolgens van FC Groningen, waarna twee weken later De Klassieker in Rotterdam op het programma stond. Tegen Heracles scoorde nieuwe spits Arek Milik twee maal, waarna hij een serieuze concurrent werd van Kolbeinn Sigþórsson, die niet in goede doen was. Ajax had tegen aartsrivaal [[Feyenoord] niets in te brengen, maar wist onterecht met 0-1 te winnen door middel van een rake vrije trap van Ricardo van Rhijn. De zwabberbal viel in het doel, en liet Feyenoord doelman Kenneth Vermeer kansloos. Vermeer had aan het begin van het seizoen de pijnlijke overstap van Ajax naar Feyenoord gemaakt. Vervolgens speelde Ajax een aantal moeizame wedstrijden, maar van FC Dordrecht (4-0), SC Cambuur (2-4) en sc Heerenveen (4-1) werd er ruim gewonnen. In de thuiswedstrijd tegen Willem II (5-0 winst) scoorde Joël Veltman het 3000 thuisdoelpunt van Ajax. In diezelfde wedstrijd debuteerde ook Riechedly Bazoer, die na de winterstop een vaste waarde bleek te worden.

In de winterstop stond Ajax slechts een aantal punten achter koploper PSV, waardoor de Ajacieden nog droomden over de 5e titel op rij. Stefano Denswil vertrok verrassend naar België, waardoor Moisander moest blijven van de trainer. Ajax begon dramatisch aan de tweede helft van het seizoen. In februari speelde Ajax pas weer de eerste redelijke wedstrijd tegen FC Twente (4-2 winst). Er kwam veel kritiek op het spel van Ajax. De supporters waren klaar met de constante balletjes terug en breed. Er zat geen lef en energie meer in de ploeg. Twee weken later stond de uitwedstrijd tegen PSV op het programma. Wonderbaarlijk genoeg wist Ajax de wedstrijd te winnen met 1-3, onder andere door een prachtig doelpunt van El-Ghazi. De rest van de wedstrijden verspeelde Ajax zo veel punten dat PSV kampioen werd. Frank de Boer gaf wel aan te blijven in het seizoen 2015/16, maar zelfs aan die actie werd getwijfeld. Was De Boer nog wel de juiste trainer voor Ajax? De tweede plaats werd wel veilig gesteld, waardoor Ajax in de voorrondes van de Champions League gaat spelen.

KNVB BekerEdit

1rightarrow.png Zie voor meer informatie: KNVB Beker 2014/15
Milikmoeilijk.jpg

Arek Milik scoorde 8 doelpunten in 3 KNVB Beker wedstrijden

Ajax begon het beker avontuur in de tweede ronde uit tegen JOS Watergraafsmeer. Doordat de kleine club JOS niet genoeg licht kon brengen voor de tv-uitzending werd de wedstrijd gespeeld in het Olympisch Stadion, de voetbaltempel waar Ajax vroeger haar belangrijke wedstrijden speelde. [1] Bij JOS speelde Danny van 't Schip, de zoon van oud-Ajacied John van 't Schip. Op Twitter vroeg een fan of John van 't Schip voor een keer geen Ajacied was, waarop John stijlvol antwoordde: 'Ajacied ben ik voor het leven!' [2] De wedstrijd werd gespeeld op 24 september 2014 en Ajax 1 won de wedstrijd overtuigend met 0-9. De nieuwe spits Arek Milik scoorde maar liefst 6 keer en evenaarde daarmee het record 'Meeste doelpunten in een KNVB Beker-wedstrijd voor Ajax' van Luis Suárez. Diederik Boer en Queensy Menig maakten beiden hun officiële debuut voor Ajax 1, en Menig wist volgens traditie ook direct te scoren.

In de derde ronde speelde Ajax 1 uit tegen SV Urk. Als gevolg van de ongeregeldheden tijdens de KNVB Beker finale in het vorig seizoen besloot de KNVB dat Ajax naar dit duel geen uitsupporters mocht meenemen. Ajax won de wedstrijd met 0-4, Riechedly Bazoer en Richairo Živković maakten beiden hun officiële debuut voor Ajax 1 en Živković wist tevens te scoren. De achtste finale werd thuis gespeeld tegen Vitesse, waarin Ajax pijnlijk met 0-4 onderuit ging. Het was het begin van een slechte periode van Ajax, en dit al in december 2014.

UEFA Champions LeagueEdit

1rightarrow.png Zie voor meer informatie: UEFA Champions League 2014/15
Lassepsg.jpg

Lasse Schöne scoort de 1-1 tegen PSG, 17 september 2014

Ajax kwam in een groep met PSG, FC Barcelona en APOEL Nicosia. De groepsfase begon thuis tegen het PSG van sterspeler en oud-Ajacied Zlatan Ibrahimović. Ook oude bekenden Gregory van der Wiel en Maxwell speelde bij de Franse topploeg. Ajax speelde een prima wedstrijd, kwam wel op achterstand, maar Lasse Schöne maakte gelijk door middel van een prachtige vrije trap. De tweede wedstrijd was uit tegen APOEL, waarin Ajax op voorsprong kwam door een doelpunt van Lucas Andersen. Een strafschop zorgde er echter voor dat de wedstrijd in een 1-1 gelijkspel eindigden. Op 21 oktober ging Ajax naar Barcelona om daar tegen het sterrenteam van Messi te spelen. Het krachtsverschil was te groot, maar Ajax wist wel te scoren via Anwar El-Ghazi (3-1 verlies). In de uitwedstrijd tegen PSG raakte Nicolai Boilesen zwaar geblesseerd aan zijn knie. De dader: oud-Ajacied Gregory van der Wiel. PSG kwam op voorsprong, maar Davy Klaassen kopte door middel van een zweefduik knap binnen. Zlatan Ibrahimović maakte er niet veel later 2-1 van, en toen Niki Zimling zwaar in de fout ging werd het ook nog 3-1. Thuis tegen APOEL moest de derde plek verzekerd worden. Dit bleek geen enkel probleem: Ajax won met 4-0 door doelpunten van Lasse Schöne (2), Davy Klaassen en Arek Milik. Voor de vijfde keer op rij wist Ajax niet te overwinteren in de Champions League.

UEFA Europa LeagueEdit

1rightarrow.png Zie voor meer informatie: UEFA Europa League 2014/15

Ajax overwinterde in de Europa League omdat het als derde was geeindigd in de Champions League groepsfase. Ajax lootte tegen het Poolse Legia Warschau, een club uit het land van Arek Milik. De eerste wedstrijd was thuis in de Amsterdam ArenA op 19 februari 2014. In een goede eerste helft scoorde Milik prachtig de 1-0, maar na de rust had Legia het betere van het spel. Jasper Cillessen voorkwam echter dat de Polen wisten te scoren. De resturn werd echter overtuigend gewonnen met 1-3. Milik scoorde twee doelpunten en ook Nick Viergever kwam tot scoren. Voor het eerst in de geschiedenis werd de 1/8 finale van de Europa League behaald. Daar werd Ajax echter, onterecht of niet, uitgeschakeld in de verlenging door Dnipro Dnipropetrovsk.

Selectie 2014/15Edit

# Naam Positie Contract
tot
1.Vlag van Nederland Jasper CillessenDoelman2018
2.Vlag van Nederland Ricardo van RhijnRechtsback2018
3.Vlag van Nederland Joël VeltmanCentrale verdediger2018
4.Vlag van Finland Niklas MoisanderCentrale verdediger2015
5.Vlag van Denemarken Nicolai BoilesenLlinksback2016
6.Vlag van Nederland Mike van der HoornCentrale verdediger2017
7.Vlag van Denemarken Viktor FischerLinksbuiten2017
8.Vlag van Nederland Daley SinkgravenAanvallende middenvelder2019
9.Vlag van IJsland Kolbeinn SigthórssonSpits2016
10.Vlag van Nederland Davy KlaassenAanvallende middenvelder2018
11.Vlag van Nederland Ricardo KishnaLinksbuiten2016
12.Vlag van Nederland Jairo RiedewaldVerdediger2018
16.Vlag van Denemarken Lukas AndersenAanvallende middenvelder2016
19.Vlag van Polen Arek MilikSpits2015
20.Vlag van Denemarken Lasse SchöneMiddenvelder2015
21.Vlag van Nederland Anwar El-GhaziRechtsbuiten2019
25.Vlag van Zuid-Afrika Thulani SereroMiddenvelder2017
26.Vlag van Nederland Nick ViergeverVerdediger2018
30.Vlag van Nederland Richairo ŽivkovićSpits2019
31.Vlag van Nederland Peter LeeuwenburghDoelman2015
32.Vlag van Denemarken Niki ZimlingVerdedigende middenvelder2015
33.Vlag van Nederland Diederik BoerDoelman2017
Jong Ajax spelers in selectie
18.Vlag van Kroatië Robert MurićBuitenspeler2018
23.Vlag van Nederland Kenny TeteVerdediger2015
27.Vlag van Nederland Riechedly BazoerVerdediger2016
34.Vlag van Nederland Queensy MenigBuitenspeler2019
Jeugdspelers in selectie
37.Vlag van Nederland Donny van de BeekMiddenvelder2018

Wedstrijden per spelerEdit

Speler Eredivisie Beker JCschaal Champ L. Euro L. Totaal
W D W D W D W D W D W D
Vlag van Denemarken Andersen27221106110374
Vlag van Nederland Bazoer17110000041222
Vlag van Nederland Blind300000000030
Vlag van Nederland Boer103000000040
Vlag van Denemarken Boilesen22000104040310
Vlag van Nederland Cillessen32000006040420
Vlag van Nederland Denswil103000200060
Vlag van Nederland Duarte402100000061
Vlag van Nederland El-Ghazi319201051404310
Vlag van Denemarken Fischer430000000043
Vlag van Nederland Van der Hoorn15220101031223
Vlag van Nederland Kishna26531104040386
Vlag van Nederland Klaassen30630106240448
Vlag van Nederland Ligeon303010000070
Vlag van Nederland Menig302100000051
Vlag van Polen Milik2111381051433423
Vlag van Finland Moisander25000105000310
Vlag van Denemarken Sinkgraven10000000040140
Vlag van Denemarken Schöne298001063203811
Vlag van Zuid-Afrika Serero29120105040411
Vlag van IJsland Sigthórsson21700104010277
Vlag van Nederland Tete500000000050
Vlag van Nederland Van Rhijn28220006040402
Vlag van Nederland Riedewald19020003010250
Vlag van Nederland Veltman25410005030344
Vlag van Nederland Viergever26230105041393
Vlag van Denemarken Zimling9000003000120
Vlag van Nederland Živković7111001010102
  • Laats bijgewerkt na: FC Dordrecht - AJAX

DoelpuntenEdit

EredivisieEdit

# Speler D
1.Vlag van Polen Arek Milik11
2.Vlag van Nederland Anwar El-Ghazi9
3.Vlag van Denemarken Lasse Schöne8
4.Vlag van IJsland Kolbeinn Sigþórsson7
5.Vlag van Nederland Davy Klaassen6
6.Vlag van Nederland Ricardo Kishna5
7.Vlag van Nederland Joel Veltman4
8.Vlag van Denemarken Viktor Fischer3
9.Vlag van Nederland Ricardo van Rhijn2
Vlag van Nederland Mike van der Hoorn2
Vlag van Nederland Nick Viergever2
Vlag van Denemarken Lukas Andersen2
13.Vlag van Zuid-Afrika Thulani Serero1
Vlag van Nederland Richairo Živković1
Vlag van Nederland Riechedly Bazoer1
Eigen doelpunt tegenstander5
Totaal69

KNVB BekerEdit

# Speler D
1.Vlag van Polen Arek Milik8
2.Vlag van Denemarken Lucas Andersen1
Vlag van Nederland Ricardo Kishna1
Vlag van Nederland Queensy Menig1
Vlag van Nederland Lerin Duarte1
Vlag van Nederland Richairo Živković1
Totaal13

UEFA Champions LeagueEdit

# Speler D
1.Vlag van Denemarken Lasse Schöne3
2.Vlag van Nederland Davy Klaassen2
3.Vlag van Denemarken Lukas Andersen1
Vlag van Nederland Anwar El-Ghazi1
Vlag van Polen Arek Milik1
Totaal8

UEFA Europa LeagueEdit

# Speler D
1.Vlag van Polen Arek Milik3
2.Vlag van Nederland Nick Viergever1
Vlag van Nederland Riechedly Bazoer1
Vlag van Nederland Mike van der Hoorn1
Totaal6

TotaalEdit

# Speler Ere Bkr JCS ChL EuL T
1.Vlag van Polen Arek Milik11801323
2.Vlag van Denemarken Lasse Schöne8003011
3.Vlag van Nederland Anwar El-Ghazi9001010
4.Vlag van Nederland Davy Klaassen600208
5.Vlag van IJsland Kolbeinn Sigþórsson700007
6.Vlag van Nederland Ricardo Kishna510006
7.Vlag van Nederland Joel Veltman400004
Vlag van Denemarken Lucas Andersen210104
9.Vlag van Denemarken Viktor Fischer300003
Vlag van Nederland Nick Viergever200013
Vlag van Nederland Mike van der Hoorn200013
12.Vlag van Nederland Ricardo van Rhijn200002
Vlag van Nederland Richairo Živković110002
Vlag van Nederland Riechedly Bazoer100012
15.Vlag van Nederland Queensy Menig010001
Vlag van Nederland Lerin Duarte010001
Vlag van Zuid-Afrika Thulani Serero010001
Eigen doelpunt tegenstander500005
Totaal691308696
  • Laats bijgewerkt na: FC Dordrecht - AJAX

Technische stafEdit

Functie Naam
HoofdcoachVlag van Nederland Frank de Boer
Assistent-trainerVlag van Nederland Dennis Bergkamp
Assistent-trainerVlag van Nederland Hennie Spijkerman
KeeperstrainerVlag van Nederland Carlo l'Ami
TeammanagerVlag van Nederland Tjerk Smeets
SpelersbegeleiderVlag van Nederland Herman Pinkster

Medische StafEdit

Functie Naam
Manager Medische stafVlag van Zuid-Afrika Gavin Benjafield
ClubartsVlag van Nederland Don de Winter
Performance coachVlag van Nederland Björn Rekelhof
Performance coachVlag van Australië Perry Augustine
FysiotherapeutVlag van Nederland Pim van Dord
FysiotherapeutVlag van Nederland Ronald Vermeer
Sportmasseur / PedicureVlag van Nederland Freddy Pijloo

Prijzen, Awards & RecordsEdit

Ajax 1

Ajax Vrouwen

Jeugdopleiding

Persoonlijk

TransfersEdit

Zomer transfers Ajax 1Edit

AangetrokkenEdit

Speler Tot Van Prijs
miljoen
Gekocht
Vlag van Nederland Richairo Živković30 juni 2017Vlag van Nederland FC Groningen€ 2,5
Vlag van Nederland Nick Viergever30 juni 2018Vlag van Nederland AZ€ 2,0
Vlag van Nederland Diederik Boer30 juni 2017Vlag van Nederland PEC Zwolle€ 0,75
Gehuurd
Vlag van Polen Arek Milik30 juni 2015Vlag van Duitsland Bayer 04 Leverkusen-
Vlag van Denemarken Niki Zimling30 juni 2015Vlag van Duitsland 1. FSV Mainz 05-

Jong Ajax

Jeugdopleiding

VertrokkenEdit

Speler Naar Prijs
miljoen
Verkocht
Vlag van Nederland Daley BlindVlag van Engeland Manchester United FC€ 17,5
Vlag van Nederland Siem de JongVlag van Engeland Newcastle United€ 7,5
Vlag van Nederland Danny HoesenVlag van Nederland FC Groningen€ 0,8
Vlag van Nederland Kenneth VermeerVlag van Nederland Kakkerlakken€ 1,0
Vlag van Congo Brazzaville Jody LukokiVlag van Nederland PEC Zwolle€ 1,5
Vlag van Kameroen Eyong EnohVlag van Turkije Antalyaspor€ 0,6
Transfervrij
Vlag van Denemarken Christian PoulsenVlag van Denemarken FC København-
Verhuurd
Vlag van Nederland Mickey van der HartVlag van Nederland Go Ahead Eagles-
Terug van verhuur
Vlag van Spanje Bojan KrkićVlag van Spanje FC Barcelona-

Jong Ajax

Jeugdopleiding

Winterse transfers Ajax 1Edit

AangetrokkenEdit

Speler Tot Van Prijs
miljoen
Gekocht
Vlag van Nederland Daley Sinkgraven30 juni 2019Vlag van Nederland sc Heerenveen€ 7,0

Jong Ajax

VertrokkenEdit

Speler Naar Prijs
miljoen
Verhuur
Vlag van Nederland Lerin DuarteVlag van Nederland sc Heerenveen-
Vlag van Nederland Ruben LigeonVlag van Nederland NAC Breda-
Transfervrij
Vlag van Nederland Stefano DenswilVlag van België Club Brugge-
Vlag van Zweden Tobias SanaVlag van Zweden Malmö FF-

Jong Ajax

  • Vlag van Nederland Sheraldo Becker - Vlag van Nederland PEC Zwolle (verhuur)
  • Vlag van Frankrijk Ilan Boccara - contract ontbonden
  • Transfervrij vertrokken: Maurits Schmitz, Robert van Koesveld

ContractenEdit

Ajax 1 contracten

Jong Ajax contracten

  • Vlag van Nederland Danny Bakker - 30 juni 2016
  • Vlag van Nederland Xavier Mous - 30 juni 2016
  • Vlag van Nederland Milan Vissie - 30 juni 2016
  • Vlag van Nederland Daoud Bousbiba - 30 juni 2016
  • Vlag van Nederland Django Warmerdam - 30 juni 2016
  • Vlag van Nederland Sheraldo Becker - 30 juni 2017
  • Vlag van Nederland Leeroy Owusu - 30 juni 2019
  • Vlag van Nederland Queensy Menig - 30 juni 2019
  • Vlag van Nederland Peter Leeuwenburgh - 30 juni 2018

Jeugd contracten

  • Vlag van Nederland Abdelhak Nouri - 30 juni 2018
  • Vlag van Nederland Donny van de Beek - 30 juni 2018
  • Vlag van Tsjechië Václav Černý - 30 juni 2018
  • Vlag van Nederland Aschraf El Mahdioui - 30 juni 2016
  • Vlag van Nederland Zakaria El Azzouzi - 30 juni 2020
  • Vlag van Nederland Mauro Savastano - 30 juni 2018
  • Vlag van Nederland Indy Groothuizen - 30 juni 2018
  • Vlag van Nederland Adham El Idrissi - 30 juni 2018
  • Vlag van Nederland Terry Lartey Sanniez - 30 juni 2018
  • Vlag van Nederland Stan van Bladeren - 30 juni 2018
  • Vlag van Nederland Pelle Clement - 30 juni 2017
  • Vlag van Nederland Carel Eiting - 30 juni 2018
  • Vlag van Nederland Damil Dankerlui - 30 juni 2018

FootnotesEdit

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Around Wikia's network

Random Wiki