Wikia


Voorafgegaan door
seizoen 2014/15
Tijdperk de Boer
2015-16
Opgevolgd door
seizoen 2016/17

Het seizoen 2015/16 was het zesde, maar laatste seizoen van het Tijdperk De Boer, waar trainer en Ajax-icoon Frank de Boer als hoofdtrainer fungeerde van Ajax 1. Statistisch was het het beste seizoen van De Boer als trainer. Ajax eindigde echter op de tweede plaats achter rivaal PSV, door een dramatisch gelijkspel tegen De Graafschap op de laatste speeldag van de competitie. Europees wist Ajax tevens geen indruk te maken en werd al vroeg uitgeschakeld. Ook in de KNVB Beker werd Ajax uitgeschakeld, dit maal door aartsrivaal Feyenoord. Arek Milik werd met 24 doelpunten totaal (21 in de competitie) de topscorer van Ajax 1. Nieuwkomer Amin Younes was een van de verassingen van het seizoen, maar doelman Jasper Cillessen werd uiteindelijk voor de tweede keer op rij verkozen tot Ajacied van het Jaar. Riechedly Bazoer werd verkozen tot Ajax' Talent van het Jaar.

Aan het einde van het seizoen gaf De Boer aan te vertrekken bij Ajax, waarna Peter Bosz al snel werd aangesteld als nieuwe trainer van Ajax 1.

SeizoensverloopEdit

VoorbereidingEdit

Met Nemanja Gudelj had Ajax snel gehandeld op de transfermarkt. Men zag dat het in het seizoen 2014/15 niet goed ging en zocht naar meer energie op het veld. Ook werd er gezocht naar routine en ervaring. Ajax had zijn pijlen eerst op oud-Ajacied Rafael van der Vaart gericht, maar die bedankte echter. Daarna werd John Heitinga benaderd, die wel terugkeerde.

Aanvoerder Niklas Moisander vertrok, net als de gefaalde Kolbeinn Sigþórsson. Verder werd het jonge talent Richairo Živković verhuurd aan Willem II, waardoor Ajax nog zoekt naar een extra spits.

Omdat Ajax in de tweede ronde van de UEFA Champions League uit kwam, was de voorbereiding twee weken korter dan normaal. Ook waren de tegenstanders in de voorbereiding van een hoger niveau dan in de voorbereiding van de vorige seizoenen. Ajax kwam in de derde voorronde van de Champions League tegenover Rapid Wien te staan. Deze tegenstander leek te verslaan, waardoor er werd verwacht dat Ajax door zou gaan. In de eerste wedstrijd in Oostenrijk kwam Ajax door twee doelpunten van de nieuwe aanvoerder Davy Klaassen met 2-0 voor te staan. Door een grove fout van Joël Veltman werd het uiteindelijk nog 2-2. Tevens speelde Ajax, met een gemiddelde leeftijd van 21 jaar en 219 dagen oud, die wedstrijd met het jongste elftal in Europa ooit.[1] Geen slechte uitslag, maar in de return in Amsterdam ging Ajax, met een nog jonger elftal, lelijk onderuit met 2-3. Er kwam direct weer stevige kritiek op trainer Frank de Boer.

Eerste seizoenshelftEdit

Ajax werd verbannen naar de UEFA Europa League, waar het in de laatste voorronde tegenover FK Jablonec te staan. Ondertussen werden de Eredivisie wedstrijden tegen AZ (3-0), Willem II (3-0) en NEC (2-0) gespeeld. Door deze drie cleansheets op rij evenaarde Ajax een prestatie uit de seizoenen 1967/68 en 1995/96, toen Ajax in de eerste drie speelrondes ook geen tegendoelpunt incasseerde.[2] Hoewel de statistieken goed waren, was het spel niet om aan te zien en kwam er veel kritiek van buiten af.

De wedstrijden tegen FK Jablonec waren ook niet van kwaliteit. De thuiswedstrijd werd met 1-0 gewonnen door een benutte strafschop van Arek Milik. De uitwedstrijd werd een doelpuntloos gelijkspel, waardoor Ajax door ging naar de groepsfase van de Europa League.

In de competitie bleef het goed gaan. Anwar El-Ghazi bleef scoren en Jasper Cillessen hield zijn doel schoon. De eerste grote domper in de competitie kwam in de thuiswedstrijd tegen PSV. Ajax ging kansloos onderuit met 1-2. Wel bleef Ajax op de eerste plek staan. Arek Milik werd de vaste spits, terwijl huurling Yaya Sanogo zwaar teleurstelde. Het middenveld werd gevormd door nieuwe aanvoerder Davy Klaassen, samen met aanjager Nemanja Gudelj en het supertalent Riechedly Bazoer. Bazoer verbaasde iedereen met zijn volwassen spel, terwijl hij slechts 18, later 19, jaar was. In de verdediging volgde het talent Jaïro Riedewald de vertrokken Niklas Moisander op, en werd in het hart van de verdediging gesteund door Joël Veltman. De nieuwe rechtsback werd de jonge Kenny Tete, die Ricardo van Rhijn compleet uit de basis speelde. Tete, komend uit de jeugdopleiding, werd gezien als de beste verdediger sinds tijden. Op de linksback positie wist de teruggekeerde Mitchell Dijks een basisplek te veroveren. Op de flanken wisselde Viktor Fischer, Amin Younes en Anwar El Ghazi elkaar af, terwijl Václav Černý ook zijn debuut maakte voor Ajax 1. Ajax bleef vervolgens goed presteren in de competitie, met grote uitslagen tegen Roda JC (6-0), SC Cambuur (5-1) en sc Heerenveen (5-2). Aan het einde van de eerste seizoenshelft ging Ajax echter minder spelen. Wel debuteerde het grote talent Donny van de Beek in het eerste elftal.

In Europa ging het echter een stuk minder. In de groepsfase met Celtic FC, Molde FK en Fenerbahçe SK wist de ploeg van Frank de Boer maar niet te winnen. Van de 6 wedstrijden speelde Ajax 4 maal gelijk en wist het maar 1 maal te winnen. Het Europese seizoen was zo weer een grote teleurstelling omdat Ajax op de derde plek eindigde, hoewel het meer verdiende.

WinterstopEdit

In de winterstop ging de ploeg van De Boer naar het Turkse Belek. Ricardo van Rhijn, die uit de basis was gespeeld door Tete, werd al snel gelinkt aan Galatasaray SK. Hij ging echter nog mee naar het trainingskamp, samen met de talenten Donny van de Beek, Václav Černý, Appie Nouri en Kasper Dolberg. Daar werd een oefenduel tegen HSV met 3-1 gewonnen door doelpunten van Arek Milik] (2x) en Viktor Fischer. Ajax ging in de winterstop opzoek naar een nieuwe spits, omdat Yaya Sanogo niet wist te overtuigen en ze een backup voor Milik wilden hebben. Namen als Jeremain Lens, Bas Dost en Klaas-Jan Huntelaar werden genoemd. Het sterkste gerucht ging echter over dat Ajax Bertrand Traoré van Chelsea FC wilde huren. De 20-jarige Traoré werd in het seizoen 2014/15 gehuurd door SBV Vitesse, waar hij veel indruk maakte.

Selectie 2015/16Edit

# Naam Positie Contract
tot
1.Nederlands vlag Jasper CillessenDoelman2018
2.Nederlands vlag Ricardo van RhijnRechtsback2018
3.Nederlands vlag Joël VeltmanCentrale verdediger2018
4.Nederlands vlag Mike van der HoornCentrale verdediger2017
6.Nederlands vlag Riechedly BazoerMiddenvelder2020
7.Denemarken vlag Viktor FischerLinksbuiten2017
8.Nederlands vlag Daley SinkgravenAanvallende middenvelder2019
9.Polen vlag Arek MilikSpits2019
10.Nederlands vlag Davy KlaassenAanvallende middenvelder2019
11.West Duitsland Amin YounesVleugelspeler2018
20.Denemarken vlag Lasse SchöneMiddenvelder2017
21.Nederlands vlag Anwar El-GhaziRechtsbuiten2019
22.Nederlands vlag Jaïro RiedewaldVerdediger2020
23.Nederlands vlag Kenny TeteVerdediger2018
24.Kameroen vlag André OnanaDoelman2018
25.Zuid Afrika vlag Thulani SereroMiddenvelder2017
26.Nederlands vlag Nick ViergeverVerdediger2018
27.Joegoslavië Nemanja GudeljMiddenvelder2020
33.Nederlands vlag Diederik BoerDoelman2017
35.Nederlands vlag Mitchell DijksLinksback2018
Jong Ajax spelers in selectie
29.Nederlands vlag Sam HendriksSpits2017
30.Nederlands vlag Donny van de BeekMiddenvelder2020
31Kroatië Robert MurićBuitenspeler2018
32.Tsjechië vlag Václav ČernýBuitenspeler2020

Voormalige selectie spelers

Wedstrijden per spelerEdit

Speler Eredivisie Beker Europa L. Champ L. Totaal
W D W D W D W D W D
Nederlands vlag Bazoer295206020395
Nederlands vlag Van de Beek80002100101
Nederlands vlag Boer1020000030
Tsjechië vlag Černý7100210092
Nederlands vlag Cillessen330108020440
Nederlands vlag Dijks290107020390
Nederlands vlag El Ghazi27111070203711
Denemarken vlag Fischer2882172203911
Servië vlag Gudelj344208021465
Nederlands vlag Hendriks1000000010
Nederlands vlag Heitinga2011000031
Nederlands vlag Van der Hoorn151201000181
Nederlands vlag Klaassen31130080224115
Polen vlag Milik31212072214224
Kroatië Murić2000000020
Nederlands vlag Van Rhijn120103000160
Nederlands vlag Riedewald230008020330
Frankrijk Sanogo3000102060
Zuid Afrika vlag Serero141203000191
Nederlands vlag Sinkgraven160204020240
Denemarken vlag Schöne244206110335
Nederlands vlag Tete210107020310
Nederlands vlag Veltman342107020442
Nederlands vlag Viergever170101000190
West Duitsland Younes278206000358
  • Laats bijgewerkt na: De Graafschap - AJAX

DoelpuntenEdit

EredivisieEdit

# Speler D
1.Polen vlag Arek Milik21
2.Nederlands vlag Davy Klaassen13
3.Nederlands vlag Anwar El Ghazi11
4.Denemarken vlag Viktor Fischer8
West Duitsland Amin Younes8
6.Nederlands vlag Riechedly Bazoer5
7.Servië vlag Nemanja Gudelj4
Denemarken vlag Lasse Schöne4
9.Nederlands vlag Joël Veltman2
10.Zuid Afrika vlag Thulani Serero1
Tsjechië vlag Václav Černý1
Nederlands vlag Mike van der Hoorn1
Eigen doelpunt tegenstander2
Totaal81

KNVB BekerEdit

# Speler D
1.Denemarken vlag Viktor Fischer1
Nederlands vlag Johnny Heitinga1
Totaal2

UEFA Champions LeagueEdit

# Speler D
1.Nederlands vlag Davy Klaassen2
2.Polen vlag Arek Milik1
Servië vlag Nemanja Gudelj1
Totaal4

UEFA Europa LeagueEdit

# Speler D
1.Denemarken vlag Viktor Fischer2
Polen vlag Arek Milik2
3.Denemarken vlag Lasse Schöne1
Tsjechië vlag Václav Černý1
Nederlands vlag Donny van de Beek1
Totaal7

TotaalEdit

# Speler Ere Bkr ChL EuL T
1.Polen vlag Arek Milik2101224
2.Nederlands vlag Davy Klaassen1302015
3.Nederlands vlag Anwar El Ghazi1100011
4.Denemarken vlag Viktor Fischer810211
5.West Duitsland Amin Younes80008
6.Servië vlag Nemanja Gudelj40105
Nederlands vlag Riechedly Bazoer50005
Denemarken vlag Lasse Schöne40015
9.Nederlands vlag Joël Veltman20002
Tsjechië vlag Václav Černý10012
11.Nederlands vlag Johnny Heitinga01001
Zuid Afrika vlag Thulani Serero10001
Nederlands vlag Donny van de Beek00011
Nederlands vlag Mike van der Hoorn10001
Eigen doelpunt tegenstander20002
Totaal8124794
  • Laats bijgewerkt na: De Graafschap - AJAX

Technische stafEdit

Functie Naam
HoofdcoachNederlands vlag Frank de Boer
Assistent-trainerNederlands vlag Dennis Bergkamp
Assistent-trainerNederlands vlag Hennie Spijkerman
Assistent-trainerNederlands vlag Orlando Trustfull
KeeperstrainerNederlands vlag Carlo l'Ami
TeammanagerNederlands vlag Tjerk Smeets
SpelersbegeleiderNederlands vlag Herman Pinkster

Medische StafEdit

Functie Naam
Manager Medische stafZuid Afrika vlag Gavin Benjafield
ClubartsNederlands vlag Don de Winter
Performance coachNederlands vlag Björn Rekelhof
Performance coachAustralievlag Perry Augustine
FysiotherapeutNederlands vlag Pim van Dord
FysiotherapeutNederlands vlag Ronald Vermeer
Sportmasseur / PedicureNederlands vlag Freddy Pijloo

Prijzen, Awards & RecordsEdit

Jeugdopleiding

Ajax Amateurs

Ajax Vrouwen

Marketing afdeling

Jeugdopleiding

Persoonlijk

Ajax Records

  • Jongste elftal in Europa ooit: Rapied Wien - Ajax, UEFA Champions League, 21 jaar en 219 dagen oud
  • Jongste elftal in Europa ooit: Ajax - Rapied Wien, UEFA Chamions Legaue, 21 jaar en 140 dagen oud
  • 7x op rij geen tegendoelpunt in een competitie thuiswedstrijd[3]

TransfersEdit

Zomer transfers Ajax 1Edit

Transferperiode zomer (1 juli tot en met 2 september)

AangetrokkenEdit

Speler Tot Van Prijs
miljoen
Gekocht
Polen vlag Arek Milik30 juni 2019Denemarken vlag Bayer 04 Leverkusen€ 2,8
Servië vlag Nemanja Gudelj30 juni 2020Nederlands vlag AZ€ 6,0
Nederlands vlag Mitchell Dijks30 juni 2018Nederlands vlag Willem II€ 1,0
West Duitsland Amin Younes30 juni 2018West Duitsland Borussia Mönchengladbach€ 2,5
Transfervrij
Nederlands vlag John Heitinga30 juni 2016West Duitsland Hertha BSC-
Gehuurd
Frankrijk Yaya Sanogo30 juni 2016Engeland Arsenal FC-

Jong Ajax

Jeugd

VertrokkenEdit

Speler Naar Prijs
miljoen
Verkocht
Ijslandvlag Kolbeinn SigþórssonFrankrijk FC Nantes€ 3,0
Nederlands vlag Ricardo KishnaItalië Lazio Roma€ 4,0
Transfervrij
Finland Niklas MoisanderItalië UC Sampdoria-
Terug van verhuur
Denemarken vlag Niki ZimlingDenemarken vlag 1. FSV Mainz 05-
Verhuurd
Denemarken vlag Lukas AndersenNederlands vlag Willem II-

Jong Ajax

Jeugd

Winterse transfers Ajax 1Edit

AangetrokkenEdit

Jong Ajax

VertrokkenEdit

Speler Naar Prijs
miljoen
Gestopt
Nederlands vlag John Heitinga--
Teruggestuurd
Frankrijk Yaya SanogoEngeland Arsenal FC-

Jong Ajax

Jeugd

ContractenEdit

Ajax 1 verlenging

Jeugd contracten

  • Nederlands vlag Navajo Bakboord - 30 juni 2018
  • Nederlands vlag Darren Sidoel - 30 juni 2018
  • Nederlands vlag Che Nunnely - 30 juni 2018
  • Nederlands vlag Azor Matusiwa - 30 juni 2018
  • Nederlands vlag Dani de Wit - 30 juni 2018
  • Nederlands vlag Reda Boultam - 30 juni 2018
  • Nederlands vlag Matthijs de Ligt - 30 juni 2018

Jeugdcontract verlenging

FootnotesEdit

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Around Wikia's network

Random Wiki