Wikia


Voorafgegaan door
seizoen 2014/15
Tijdperk de Boer
2015-16
Opgevolgd door
seizoen 2016/17

Het seizoen 2015/16 was het zesde, maar laatste seizoen van het Tijdperk De Boer, waar trainer en Ajax-icoon Frank de Boer als hoofdtrainer fungeerde van Ajax 1. Statistisch was het het beste seizoen van De Boer als trainer. Ajax eindigde echter op de tweede plaats achter rivaal PSV, door een dramatisch gelijkspel tegen De Graafschap op de laatste speeldag van de competitie. Europees wist Ajax tevens geen indruk te maken en werd al vroeg uitgeschakeld. Ook in de KNVB Beker werd Ajax uitgeschakeld, dit maal door aartsrivaal Feyenoord. Arek Milik werd met 24 doelpunten totaal (21 in de competitie) de topscorer van Ajax 1. Nieuwkomer Amin Younes was een van de verassingen van het seizoen, maar doelman Jasper Cillessen werd uiteindelijk voor de tweede keer op rij verkozen tot Ajacied van het Jaar. Riechedly Bazoer werd verkozen tot Ajax' Talent van het Jaar.

Aan het einde van het seizoen gaf De Boer aan te vertrekken bij Ajax, waarna Peter Bosz al snel werd aangesteld als nieuwe trainer van Ajax 1.

SeizoensverloopEdit

VoorbereidingEdit

Met Nemanja Gudelj had Ajax snel gehandeld op de transfermarkt. Men zag dat het in het seizoen 2014/15 niet goed ging en zocht naar meer energie op het veld. Ook werd er gezocht naar routine en ervaring. Ajax had zijn pijlen eerst op oud-Ajacied Rafael van der Vaart gericht, maar die bedankte echter. Daarna werd John Heitinga benaderd, die wel terugkeerde.

Aanvoerder Niklas Moisander vertrok, net als de gefaalde Kolbeinn Sigþórsson. Verder werd het jonge talent Richairo Živković verhuurd aan Willem II, waardoor Ajax nog zoekt naar een extra spits.

Omdat Ajax in de tweede ronde van de UEFA Champions League uit kwam, was de voorbereiding twee weken korter dan normaal. Ook waren de tegenstanders in de voorbereiding van een hoger niveau dan in de voorbereiding van de vorige seizoenen. Ajax kwam in de derde voorronde van de Champions League tegenover Rapid Wien te staan. Deze tegenstander leek te verslaan, waardoor er werd verwacht dat Ajax door zou gaan. In de eerste wedstrijd in Oostenrijk kwam Ajax door twee doelpunten van de nieuwe aanvoerder Davy Klaassen met 2-0 voor te staan. Door een grove fout van Joël Veltman werd het uiteindelijk nog 2-2. Tevens speelde Ajax, met een gemiddelde leeftijd van 21 jaar en 219 dagen oud, die wedstrijd met het jongste elftal in Europa ooit.[1] Geen slechte uitslag, maar in de return in Amsterdam ging Ajax, met een nog jonger elftal, lelijk onderuit met 2-3. Er kwam direct weer stevige kritiek op trainer Frank de Boer.

Eerste seizoenshelftEdit

Ajax werd verbannen naar de UEFA Europa League, waar het in de laatste voorronde tegenover FK Jablonec te staan. Ondertussen werden de Eredivisie wedstrijden tegen AZ (3-0), Willem II (3-0) en NEC (2-0) gespeeld. Door deze drie cleansheets op rij evenaarde Ajax een prestatie uit de seizoenen 1967/68 en 1995/96, toen Ajax in de eerste drie speelrondes ook geen tegendoelpunt incasseerde.[2] Hoewel de statistieken goed waren, was het spel niet om aan te zien en kwam er veel kritiek van buiten af.

De wedstrijden tegen FK Jablonec waren ook niet van kwaliteit. De thuiswedstrijd werd met 1-0 gewonnen door een benutte strafschop van Arek Milik. De uitwedstrijd werd een doelpuntloos gelijkspel, waardoor Ajax door ging naar de groepsfase van de Europa League.

In de competitie bleef het goed gaan. Anwar El-Ghazi bleef scoren en Jasper Cillessen hield zijn doel schoon. De eerste grote domper in de competitie kwam in de thuiswedstrijd tegen PSV. Ajax ging kansloos onderuit met 1-2. Wel bleef Ajax op de eerste plek staan. Arek Milik werd de vaste spits, terwijl huurling Yaya Sanogo zwaar teleurstelde. Het middenveld werd gevormd door nieuwe aanvoerder Davy Klaassen, samen met aanjager Nemanja Gudelj en het supertalent Riechedly Bazoer. Bazoer verbaasde iedereen met zijn volwassen spel, terwijl hij slechts 18, later 19, jaar was. In de verdediging volgde het talent Jaïro Riedewald de vertrokken Niklas Moisander op, en werd in het hart van de verdediging gesteund door Joël Veltman. De nieuwe rechtsback werd de jonge Kenny Tete, die Ricardo van Rhijn compleet uit de basis speelde. Tete, komend uit de jeugdopleiding, werd gezien als de beste verdediger sinds tijden. Op de linksback positie wist de teruggekeerde Mitchell Dijks een basisplek te veroveren. Op de flanken wisselde Viktor Fischer, Amin Younes en Anwar El Ghazi elkaar af, terwijl Václav Černý ook zijn debuut maakte voor Ajax 1. Ajax bleef vervolgens goed presteren in de competitie, met grote uitslagen tegen Roda JC (6-0), SC Cambuur (5-1) en sc Heerenveen (5-2). Aan het einde van de eerste seizoenshelft ging Ajax echter minder spelen. Wel debuteerde het grote talent Donny van de Beek in het eerste elftal.

In Europa ging het echter een stuk minder. In de groepsfase met Celtic FC, Molde FK en Fenerbahçe SK wist de ploeg van Frank de Boer maar niet te winnen. Van de 6 wedstrijden speelde Ajax 4 maal gelijk en wist het maar 1 maal te winnen. Het Europese seizoen was zo weer een grote teleurstelling omdat Ajax op de derde plek eindigde, hoewel het meer verdiende.

WinterstopEdit

In de winterstop ging de ploeg van De Boer naar het Turkse Belek. Ricardo van Rhijn, die uit de basis was gespeeld door Tete, werd al snel gelinkt aan Galatasaray SK. Hij ging echter nog mee naar het trainingskamp, samen met de talenten Donny van de Beek, Václav Černý, Appie Nouri en Kasper Dolberg. Daar werd een oefenduel tegen HSV met 3-1 gewonnen door doelpunten van Arek Milik] (2x) en Viktor Fischer. Ajax ging in de winterstop opzoek naar een nieuwe spits, omdat Yaya Sanogo niet wist te overtuigen en ze een backup voor Milik wilden hebben. Namen als Jeremain Lens, Bas Dost en Klaas-Jan Huntelaar werden genoemd. Het sterkste gerucht ging echter over dat Ajax Bertrand Traoré van Chelsea FC wilde huren. De 20-jarige Traoré werd in het seizoen 2014/15 gehuurd door SBV Vitesse, waar hij veel indruk maakte.

Selectie 2015/16Edit

# Naam Positie Contract
tot
1.Vlag van Nederland Jasper CillessenDoelman2018
2.Vlag van Nederland Ricardo van RhijnRechtsback2018
3.Vlag van Nederland Joël VeltmanCentrale verdediger2018
4.Vlag van Nederland Mike van der HoornCentrale verdediger2017
6.Vlag van Nederland Riechedly BazoerMiddenvelder2020
7.Vlag van Denemarken Viktor FischerLinksbuiten2017
8.Vlag van Nederland Daley SinkgravenAanvallende middenvelder2019
9.Vlag van Polen Arek MilikSpits2019
10.Vlag van Nederland Davy KlaassenAanvallende middenvelder2019
11.Vlag van Duitsland Amin YounesVleugelspeler2018
20.Vlag van Denemarken Lasse SchöneMiddenvelder2017
21.Vlag van Nederland Anwar El-GhaziRechtsbuiten2019
22.Vlag van Nederland Jaïro RiedewaldVerdediger2020
23.Vlag van Nederland Kenny TeteVerdediger2018
24.Vlag van Kameroen André OnanaDoelman2018
25.Vlag van Zuid-Afrika Thulani SereroMiddenvelder2017
26.Vlag van Nederland Nick ViergeverVerdediger2018
27.Vlag van Joegoslavië Nemanja GudeljMiddenvelder2020
33.Vlag van Nederland Diederik BoerDoelman2017
35.Vlag van Nederland Mitchell DijksLinksback2018
Jong Ajax spelers in selectie
29.Vlag van Nederland Sam HendriksSpits2017
30.Vlag van Nederland Donny van de BeekMiddenvelder2020
31Vlag van Kroatië Robert MurićBuitenspeler2018
32.Vlag van Tsjechië Václav ČernýBuitenspeler2020

Voormalige selectie spelers

Wedstrijden per spelerEdit

Speler Eredivisie Beker Europa L. Champ L. Totaal
W D W D W D W D W D
Vlag van Nederland Bazoer295206020395
Vlag van Nederland Van de Beek80002100101
Vlag van Nederland Boer1020000030
Vlag van Tsjechië Černý7100210092
Vlag van Nederland Cillessen330108020440
Vlag van Nederland Dijks290107020390
Vlag van Nederland El Ghazi27111070203711
Vlag van Denemarken Fischer2882172203911
Vlag van Servië Gudelj344208021465
Vlag van Nederland Hendriks1000000010
Vlag van Nederland Heitinga2011000031
Vlag van Nederland Van der Hoorn151201000181
Vlag van Nederland Klaassen31130080224115
Vlag van Polen Milik31212072214224
Vlag van Kroatië Murić2000000020
Vlag van Nederland Van Rhijn120103000160
Vlag van Nederland Riedewald230008020330
Vlag van Frankrijk Sanogo3000102060
Vlag van Zuid-Afrika Serero141203000191
Vlag van Nederland Sinkgraven160204020240
Vlag van Denemarken Schöne244206110335
Vlag van Nederland Tete210107020310
Vlag van Nederland Veltman342107020442
Vlag van Nederland Viergever170101000190
Vlag van Duitsland Younes278206000358
  • Laats bijgewerkt na: De Graafschap - AJAX

DoelpuntenEdit

EredivisieEdit

# Speler D
1.Vlag van Polen Arek Milik21
2.Vlag van Nederland Davy Klaassen13
3.Vlag van Nederland Anwar El Ghazi11
4.Vlag van Denemarken Viktor Fischer8
Vlag van Duitsland Amin Younes8
6.Vlag van Nederland Riechedly Bazoer5
7.Vlag van Servië Nemanja Gudelj4
Vlag van Denemarken Lasse Schöne4
9.Vlag van Nederland Joël Veltman2
10.Vlag van Zuid-Afrika Thulani Serero1
Vlag van Tsjechië Václav Černý1
Vlag van Nederland Mike van der Hoorn1
Eigen doelpunt tegenstander2
Totaal81

KNVB BekerEdit

# Speler D
1.Vlag van Denemarken Viktor Fischer1
Vlag van Nederland Johnny Heitinga1
Totaal2

UEFA Champions LeagueEdit

# Speler D
1.Vlag van Nederland Davy Klaassen2
2.Vlag van Polen Arek Milik1
Vlag van Servië Nemanja Gudelj1
Totaal4

UEFA Europa LeagueEdit

# Speler D
1.Vlag van Denemarken Viktor Fischer2
Vlag van Polen Arek Milik2
3.Vlag van Denemarken Lasse Schöne1
Vlag van Tsjechië Václav Černý1
Vlag van Nederland Donny van de Beek1
Totaal7

TotaalEdit

# Speler Ere Bkr ChL EuL T
1.Vlag van Polen Arek Milik2101224
2.Vlag van Nederland Davy Klaassen1302015
3.Vlag van Nederland Anwar El Ghazi1100011
4.Vlag van Denemarken Viktor Fischer810211
5.Vlag van Duitsland Amin Younes80008
6.Vlag van Servië Nemanja Gudelj40105
Vlag van Nederland Riechedly Bazoer50005
Vlag van Denemarken Lasse Schöne40015
9.Vlag van Nederland Joël Veltman20002
Vlag van Tsjechië Václav Černý10012
11.Vlag van Nederland Johnny Heitinga01001
Vlag van Zuid-Afrika Thulani Serero10001
Vlag van Nederland Donny van de Beek00011
Vlag van Nederland Mike van der Hoorn10001
Eigen doelpunt tegenstander20002
Totaal8124794
  • Laats bijgewerkt na: De Graafschap - AJAX

Technische stafEdit

Functie Naam
HoofdcoachVlag van Nederland Frank de Boer
Assistent-trainerVlag van Nederland Dennis Bergkamp
Assistent-trainerVlag van Nederland Hennie Spijkerman
Assistent-trainerVlag van Nederland Orlando Trustfull
KeeperstrainerVlag van Nederland Carlo l'Ami
TeammanagerVlag van Nederland Tjerk Smeets
SpelersbegeleiderVlag van Nederland Herman Pinkster

Medische StafEdit

Functie Naam
Manager Medische stafVlag van Zuid-Afrika Gavin Benjafield
ClubartsVlag van Nederland Don de Winter
Performance coachVlag van Nederland Björn Rekelhof
Performance coachVlag van Australië Perry Augustine
FysiotherapeutVlag van Nederland Pim van Dord
FysiotherapeutVlag van Nederland Ronald Vermeer
Sportmasseur / PedicureVlag van Nederland Freddy Pijloo

Prijzen, Awards & RecordsEdit

Jeugdopleiding

Ajax Amateurs

Ajax Vrouwen

Marketing afdeling

Jeugdopleiding

Persoonlijk

Ajax Records

  • Jongste elftal in Europa ooit: Rapied Wien - Ajax, UEFA Champions League, 21 jaar en 219 dagen oud
  • Jongste elftal in Europa ooit: Ajax - Rapied Wien, UEFA Chamions Legaue, 21 jaar en 140 dagen oud
  • 7x op rij geen tegendoelpunt in een competitie thuiswedstrijd[3]

TransfersEdit

Zomer transfers Ajax 1Edit

Transferperiode zomer (1 juli tot en met 2 september)

AangetrokkenEdit

Speler Tot Van Prijs
miljoen
Gekocht
Vlag van Polen Arek Milik30 juni 2019Vlag van Denemarken Bayer 04 Leverkusen€ 2,8
Vlag van Servië Nemanja Gudelj30 juni 2020Vlag van Nederland AZ€ 6,0
Vlag van Nederland Mitchell Dijks30 juni 2018Vlag van Nederland Willem II€ 1,0
Vlag van Duitsland Amin Younes30 juni 2018Vlag van Duitsland Borussia Mönchengladbach€ 2,5
Transfervrij
Vlag van Nederland John Heitinga30 juni 2016Vlag van Duitsland Hertha BSC-
Gehuurd
Vlag van Frankrijk Yaya Sanogo30 juni 2016Vlag van Engeland Arsenal FC-

Jong Ajax

Jeugd

VertrokkenEdit

Speler Naar Prijs
miljoen
Verkocht
Vlag van IJsland Kolbeinn SigþórssonVlag van Frankrijk FC Nantes€ 3,0
Vlag van Nederland Ricardo KishnaVlag van Italië Lazio Roma€ 4,0
Transfervrij
Vlag van Finland Niklas MoisanderVlag van Italië UC Sampdoria-
Terug van verhuur
Vlag van Denemarken Niki ZimlingVlag van Denemarken 1. FSV Mainz 05-
Verhuurd
Vlag van Denemarken Lukas AndersenVlag van Nederland Willem II-

Jong Ajax

Jeugd

Winterse transfers Ajax 1Edit

AangetrokkenEdit

Jong Ajax

VertrokkenEdit

Speler Naar Prijs
miljoen
Gestopt
Vlag van Nederland John Heitinga--
Teruggestuurd
Vlag van Frankrijk Yaya SanogoVlag van Engeland Arsenal FC-

Jong Ajax

Jeugd

ContractenEdit

Ajax 1 verlenging

Jeugd contracten

  • Vlag van Nederland Navajo Bakboord - 30 juni 2018
  • Vlag van Nederland Darren Sidoel - 30 juni 2018
  • Vlag van Nederland Che Nunnely - 30 juni 2018
  • Vlag van Nederland Azor Matusiwa - 30 juni 2018
  • Vlag van Nederland Dani de Wit - 30 juni 2018
  • Vlag van Nederland Reda Boultam - 30 juni 2018
  • Vlag van Nederland Matthijs de Ligt - 30 juni 2018

Jeugdcontract verlenging

FootnotesEdit

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Around Wikia's network

Random Wiki